Trwa ładowanie...
dbjesxb

Ciocia Ayşe - 60-letnia turystka nowym hitem sieci

Chustka na głowie, spódnica do kostek, kamizelka i rumiane poliki. Ta kobieta nie wybiera się na emeryturę. 60-letnia Ayşe Kurucu uwielbia podróże i choć sama twierdzi, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to internauci ją pokochali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciocia Ayşe - 60-letnia turystka nowym hitem sieci
(Facebook.com)
dbjesxb

Pochodząca z Turcji Ayşe Kurucu zaczęła podróżować 10 lat temu, kiedy rozwiodła się z mężem. W tym czasie odwiedziła ok. 25 krajów. Była w miejscach, o których wielu może tylko pomarzyć, m.in.: we Francji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie i Indiach. O 60-latce zrobiło się głośno dzięki aparatowi fotograficznemu, który zgubiła w trakcie ostatniej wycieczki, a właściwie dzięki parze, która go znalazła i zaczęła szukać podróżniczki by oddać jej zgubę.

Ayşe Kurucu zostawiła aparat w samochodzie Tülin Tezel i Emre Öztemel - pary, która podwoziła ją podczas jednej z podróży. Pochodzące ze Stambułu małżeństwo zabrało kobietę, bo miała wtedy problem z poruszaniem się ze względu kłopoty z kolanami. Podróżowali z tureckiej prowincji Rize do Gruzji i dopiero długo po tym, gdy Ayşe wysiadła, zauważyli aparat. Nie wiedzieli, jak odnaleźć podróżniczkę, ale z pomocą przyszły media społecznościowe.

   Facebook.com

Tülin Tezel i Emre opublikowali w sieci krótki apel i zdjęcia prezentujące kobietę na tle Wieży Eiffla czy Tadź Mahal. Internauci błyskawicznie podjęli wyzwanie i nawet nadali podróżniczce ksywkę - “Ayşe Teyze” - ciocia Ayşe. W końcu kobietę odnaleziono w prowoncji Izmir nad Morzem Egejskim. Małżeństwo Öztemel spotkało się z nią i oddali jej drogocenny skarb. Oczywiście towarzyszyły im lokalne media.

- Byłam bardzo zła, kiedy zorientowałam się, że zgubiłam aparat - mówi kobieta. - Oczywiście mogłam kupić nowy, ale nic nie zrekompensowałoby mi utraconych zdjęć z 10 lat podróżowania. Były dla mnie bardzo ważne, ale nie miałam ich nigdzie zapisanych ani wywołanych. Oddaliście mi cały świat - powiedziała do pary, która zwróciła aparat.

   Facebook.com

Zanim odnaleziono Ayşe, w mediach społecznościowych pojawiały się insynuacje, że jej zdjęcia to fejki. - Dlaczego ludzie myślą, że starsza kobieta podróżująca po świecie to coś dziwnego? - odniosła się do zarzutów. - Gospodyni domowa w średnim wieku też może kochać podróże - podsumowała.

Zobacz też: Babcia podróżniczka - ma 89 lat i podbija internet.

dbjesxb

Podziel się opinią

Share

dbjesxb

dbjesxb