Trwa ładowanie...
d3qjnsl
Corruptour – nietypowy sposób na zwiedzanie Meksyku

Corruptour – nietypowy sposób na zwiedzanie Meksyku

Mieszkańcy stolicy Meksyku oraz odwiedzający miasto turyści mogą skorzystać z darmowego autobusu, który zabierze ich w niecodzienną podróż. Trasa wycieczki biegnie po miejscach, które związane są z…korupcją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qjnsl

Ta niecodzienna atrakcja to połączenie czarnego humoru ze smutną prawdą. Ukazuje zjawisko, które władze w Meksyku próbują skrzętnie ukryć – wszechobecną korupcję.
- Corruptour to projekt na rzecz edukacji obywatelskiej. Wycieczka objeżdża 10 miejsc, które są najbardziej jaskrawymi przykładami korupcji w stolicy. Tam turyści dowiadują się o łapówkarskich praktykach - mówi Tania Sanchez, jedna z pilotek Corruptoura.

Pojazd, który wozi pasażerów, to przerobiony autobus szkolny. „Udekorowany” jest czerwonymi symbolami dolara oraz hasłami krytykującymi naganne poczynania polityków. Zabiera 35 pasażerów, którym przedownicy - poza pokazaniem zabytków - wyjaśniają, z czeka wynika problem korupcji w tym kraju. Zjawisko to jest mocno zakorzenione w kulturze meksykanów i w ostatnich latach przybiera na sile.

d3qjnsl

Jest tak wiele przypadków korupcji tylko w samej stolicy, że trudno było zdecydować się, które miejsca wybrać – komentuje Emilio Álvarez Icaza z Komisji Praw Człowieka. Przykładowymi atrakcjami są luksusowy „Biały Dom” prezydenta Enrique Peña Nieto oraz kilka budynków rządowych.

*Choć wycieczka jest przyjemna, dotyczy poważnego problemu. *
- Zachęcamy ludzi do zastanowienia się nad tym, jak mogą zaprotestować przeciw korupcji. Chcemy wzbudzić dyskusję na jej temat – ocenia Tania Sanchez. Dodaje też, że Corruptour ma być przede wszystkim przyjemną przejażdżką.

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl