Trwa ładowanie...
dq6oiv2

Czworaczki białego tygrysa przyszły na świat w zoo w Borysewie

Cztery białe tygrysy przyszły na świat w ogrodzie zoologicznym w Borysewie koło Łodzi. To sensacja na skalę światową. To pierwszy przypadek w historii gdy rodzą się cztery kociaki tej maści. Zoo specjalizuje się w hodowli białych, rzadko spotykanych w naturze zwierząt, m.in. tygrysów i lwów. Ostatnio jego kolekcja wzbogaciła się też o 40 krokodyli nilowych i 10 aligatorów.
Share
Źródło: Materiały prasowe, Fot: ZOO Safarii
dq6oiv2

Rodzeństwo to trzy tygryski i jedna tygrysica. Teraz zoo szuka dla nich imion.

- To już trzeci miot białej tygrysicy imieniem Safran. W poprzednich przyszły na świat dwojaczki i trojaczki. Duże koty bardzo dobrze rozmnażają się w naszym ogrodzie, ponieważ ich chów opanowaliśmy do perfekcji. Zwierzęta są pod znakomitą opieką medyczną - na podstawie badań krwi opracowywane są dla nich odpowiednie zestawy witamin i minerałów, w razie potrzeby są badane tomografem czy rezonansem magnetycznym. Od dwóch lat w opiece nad nimi współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu - podkreślił właściciel ogrodu zoologicznego w Borysewie Andrzej Pabich.

dq6oiv2

Jak powiedział, zoo w Borysewie posiada obecnie 20 proc. światowej populacji białych tygrysów i 15 proc. populacji białych lwów, a - dodał - na całym świecie jest po ok. 100 egzemplarzy białych lwów i tygrysów. Białe umaszczenie wielkich kotów spowodowane jest działaniem genu recesywnego - jego nosicielami muszą być oboje rodzice, co w naturze zdarza się bardzo rzadko.
Najmłodsze z grona 17 białych tygrysów będzie można oglądać na wybiegu dopiero w połowie czerwca - wcześniej muszą m.in. przejść szereg szczepień.

    Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, Fot: ZOO Safarii

Natomiast już 1 czerwca w Borysewie otwarta zostanie inna atrakcja - basen z największą w Europie ekspozycją krokodyli. Kolekcja tych zwierząt, na którą składa się 40 krokodyli nilowych i 10 aligatorów, została nabyta od prywatnego hodowcy-pasjonata z jednego z krajów Europy Zachodniej. Jak podkreślił Pabich, niezwykłe jest to, że wszystkie gady pochodzą z jednej hodowli, gdzie wspólnie dorastały, zatem znakomicie się tolerują. Wśród* krokodyli nilowych* znajduje się 37 samic (w tym jedna o nietypowym żółtym zabarwieniu) i 3 samce.

Zoo Safari w Borysewie istnieje od 2008 r. Od kilku lat posiada status ogrodu zoologicznego. Na 26 hektarach żyje tu 500 osobników 90 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów.

dq6oiv2

Podziel się opinią

Share
dq6oiv2
dq6oiv2