Trwa ładowanie...
d2x493d

Czy to najbardziej wyczerpująca podróż? Zarzuty wobec objazdowego cyrku

Słonie, tygrysy i inne zwierzęta przewożone są przez terytorium Rosji na tyłach ciasnych ciężarówek. Obrońcy praw zwierząt zebrali już prawie 100 tys. podpisów pod petycją, aby zakończyć cierpienie zwierząt. Cyrkowcy uważają, że ich podopieczni kochają swoją "pracę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyrkowcy twierdzą, że zwierzętom niczego nie brakuje
Cyrkowcy twierdzą, że zwierzętom niczego nie brakuje (Shutterstock.com)
d2x493d

Cyrk Togni postanowił przenieść swój biznes do Rosji, po tym, gdy we Włoszech występy z udziałem zwierząt zostały zakazane. Są w drodze od 10 miesięcy i jak dotąd pokonali trasę ok. 16 tys. km. A słonie i tygrysy przewożone są w ciasnych ciężarówkach.

W zeszłym roku cyrk przyjechał z Kazania, by występować m.in. w Krasnojarsku, Irkucku i Władywostoku. Słonie widziano nawet spacerujące po mieście w Jakucku, jednym z najzimniejszych miast na świecie.

– W żadnym cyrku warunki nie mogą być humanitarne, z jednego prostego powodu: trening zawsze idzie w parze z okrucieństwem – mówiła w rozmowie z mediami Irina Novozilowa z grupy obrońców praw zwierząt VITA – w przypadku słoni oznacza to używanie haków oraz rażenie prądem, co powoduje mini-ataki serca – tłumaczy.

Według danych opublikowanych przez Syberian Times, dystans pokonany przez trupę cyrkową Tongi, jest równy odległości z Londynu do najbardziej wysuniętej na wschód placówki rosyjskiej Pevek.

d2x493d

Cyrkowcy odpierają wszelkie zarzuty tłumacząc, że zawsze marzyli o występie w Jakucku, a ciężarówki, którymi transportują zwierzęta są klimatyzowane i ogrzewane. Zapewniają, że podczas drogi zatrzymują się co 3 godziny, by oczyścić i nakarmić zwierzęta.

– One też uwielbiają cyrk, nudzą się bez pracy. Nasze zwierzęta będą żyły razem z nami, nie przetrwają na wolności – tłumaczył Sergiej Bondarczuk, dyrektor artystyczny cyrku Tongi.

d2x493d

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak traktowane są zwierzęta w cyrku?

d2x493d

Podziel się opinią

Share

d2x493d

d2x493d