Trwa ładowanie...

Nie będzie zabaw z delfinami. TripAdvisor chce chronić morskie ssaki

Znany serwis turystyczny wydał jasny komunikat, w którym przedstawia swoje stanowisko na temat roli zwierząt w turystyce. Nie będzie dłużej sprzedawał biletów na atrakcje z ich udziałem. Życzy sobie, aby żyły na wolności.

Share
Nie będzie zabaw z delfinami. TripAdvisor chce chronić morskie ssaki
Źródło: Shutterstock.com
d3wuzcm

TripAdvisor ogłosił w środę, że rozszerzy swoją politykę związaną z ochroną zwierząt, wprowadzoną po raz pierwszy w 2017 r. Do końca tego roku platforma internetowa oraz spółka zależna Viator nie będą już sprzedawać biletów do miejsc, które przyczyniają się do niewoli wielorybów, morświnów, delfinów oraz waleni.

Bilety na niektóre z popularnych atrakcji, w tym SeaWorld, Loro Parque czy Georgia Aquarium, wkrótce nie będą już dostępne na TripAdvisor. Firmy te nie będą mogły dłużej reklamować się na stronie.

Wraz z wydaniem oświadczenia serwis zajął konkretne stanowisko w sprawie wykorzystywania zwierząt jako atrakcji turystycznych. Decyzja ta została podjęta po konsultacji z wieloma ekspertami.

- Wieloryby i delfiny rozwijają się w ograniczony sposób w niewoli i mamy nadzieję, że doczekamy przyszłości, w której będą żyły tak jak powinny, czyli wolne i na wolności – powiedział w rozmowie z mediami Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals. – Uważamy, że obecna generacja wielorybów i delfinów w niewoli powinna być już tą ostatnią i cieszymy się, że nasz punkt widzenia będzie bardziej widoczny w branży turystycznej.

d3wuzcm

W 2017 r. firma zrezygnowała ze sprzedaży biletów na atrakcje, które wiązały się z bliskim kontaktem człowieka ze zwierzętami zwykle występującymi na wolności, jak np. przejażdżki na słoniach czy pływanie z delfinami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niecodzienne spotkanie. Delfiny nie mogły przestać patrzeć

d3wuzcm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wuzcm
d3wuzcm