ycipk-11q7qu

Nie będzie zabaw z delfinami. TripAdvisor chce chronić morskie ssaki

Znany serwis turystyczny wydał jasny komunikat, w którym przedstawia swoje stanowisko na temat roli zwierząt w turystyce. Nie będzie dłużej sprzedawał biletów na atrakcje z ich udziałem. Życzy sobie, aby żyły na wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z pływania z delfinami TripAdvisor zrezygnował już w 2017 r.
Z pływania z delfinami TripAdvisor zrezygnował już w 2017 r. (Shutterstock.com)
ycipk-11q7qu

TripAdvisor ogłosił w środę, że rozszerzy swoją politykę związaną z ochroną zwierząt, wprowadzoną po raz pierwszy w 2017 r. Do końca tego roku platforma internetowa oraz spółka zależna Viator nie będą już sprzedawać biletów do miejsc, które przyczyniają się do niewoli wielorybów, morświnów, delfinów oraz waleni.

Bilety na niektóre z popularnych atrakcji, w tym SeaWorld, Loro Parque czy Georgia Aquarium, wkrótce nie będą już dostępne na TripAdvisor. Firmy te nie będą mogły dłużej reklamować się na stronie.

Wraz z wydaniem oświadczenia serwis zajął konkretne stanowisko w sprawie wykorzystywania zwierząt jako atrakcji turystycznych. Decyzja ta została podjęta po konsultacji z wieloma ekspertami.

ycipk-11q7qu

- Wieloryby i delfiny rozwijają się w ograniczony sposób w niewoli i mamy nadzieję, że doczekamy przyszłości, w której będą żyły tak jak powinny, czyli wolne i na wolności – powiedział w rozmowie z mediami Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals. – Uważamy, że obecna generacja wielorybów i delfinów w niewoli powinna być już tą ostatnią i cieszymy się, że nasz punkt widzenia będzie bardziej widoczny w branży turystycznej.

W 2017 r. firma zrezygnowała ze sprzedaży biletów na atrakcje, które wiązały się z bliskim kontaktem człowieka ze zwierzętami zwykle występującymi na wolności, jak np. przejażdżki na słoniach czy pływanie z delfinami.

ycipk-11q7qu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niecodzienne spotkanie. Delfiny nie mogły przestać patrzeć

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11q7qu

ycipk-11q7qu
ycipk-11q7qu