Trwa ładowanie...

Czy to pociąg czy samolot? Nowa konfiguracja foteli zaskakuje

Podróżowanie klasą ekonomiczną na dłuższych trasach może być wygodniejsze! Niemiecka firma zaprojektowała układ foteli, podobny do tego znanego z pociągów. Ma zapewniać pasażerom "więcej intymności".

Czy to pociąg czy samolot? Nowa konfiguracja foteli zaskakujeŹródło: iStock.com
d42agbl
d42agbl

Niemiecka firma Heinkel Group przygotowała projekt składanych foteli samolotowych, które mają ułatwiać długie loty w klasie ekonomicznej. Fotele umieszczone w pierwszym rzędzie będą miały ruchome oparcia. Dzięki temu po starcie maszyny obsługa pokładu będzie mogła, na życzenie pasażerów przestawić oparcia tak, aby pasażerowie z pierwszego i drugiego rzędu siedzieli zwróceni do siebie twarzami.

Teoretycznie ma to być rozwiązanie dedykowane większym grupom podróżującym razem, np. rodzinom z małymi dziećmi. Ale niektórym spędzenie siedmiu czy dwunastu godzin nos w nos z teściami czy naburmuszonymi nastolatkami jawi się jak wyjątkowa tortura, nie zaś - ułatwienie.

Z wizualizacji, jakie projektanci przedstawili na Facebooku wynika, że po przestawieniu foteli, miejsca na nogi będzie jeszcze mniej niż zazwyczaj. Może właśnie dlatego to rozwiązanie dla rodzin z dziećmi? Maluchy nie potrzebują w końcu aż tyle przestrzeni na nogi.

d42agbl

Dodatkowo, na czas startu i lądowania konieczny będzie powrót do standardowej konfiguracji. Projektanci zarzekają się, że rozwiązanie nie będzie bardziej kosztowne niż tradycyjne fotele i ma pozwolić podróżującym na większą intymność w czasie podróży.

Czy pomysł zostanie zrealizowany? Obecnie chętnych brak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42agbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42agbl

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj