Trwa ładowanie...

Dania. Policja rysuje na trawie "towarzyskie kwadraty"

Kopenhaska policja wpadła na nietypowy pomysł, który ma pomóc mieszkańcom miasta w zachowaniu dystansu. Na trawnikach w stolicy Danii narysowano kwadraty o powierzchni 40 m kw. W każdym z nich może przebywać maksymalnie 10 osób.
Share
Mieszkańcy korzystają z towarzyskich kwadratów. Źródło: Københavns Politi
Mieszkańcy korzystają z towarzyskich kwadratów. Źródło: Københavns Politi
d2h68gp

Na oficjalnym profilu kopenhaskiej policji na Twitterze pojawiło się wideo przedstawiające pracę policjantów. Pierwsze "towarzyskie kwadraty" powstały na popularnym skwerze Islands Brygge. W "rysowaniu" wspierali policjantów urzędnicy miejscy.

- Chcemy ułatwić ludziom przestrzeganie zasad związanych z dystansem społecznym, a jednocześnie pozwolić cieszyć się zielonymi terenami w mieście – informował w rozmowie z mediami Frank Jensen, burmistrz Kopenhagi.

Jak donosi portal "Niezależna.pl", w duńskiej stolicy obowiązuje również jednokierunkowy ruch na ścieżkach dla pieszych. O nowych zasadach korzystania z zielonej przestrzeni miejskiej informują rozwieszone w okolicy plakaty.

d2h68gp

Mieszkańców karano mandatami

Jak dotąd, w czasie pandemii, skwer Islands Brygge pozostawał zamknięty dla mieszkańców, a za przebywanie na trawie groził mandat. Ukarano za to wykroczenie 30 osób, a niemałe zamieszanie wywołała kara w wysokości 17 tys. koron (ok. 10,5 tys. zł), którą nałożono na matkę, która weszła na plac zabaw z dwójką dzieci.

Duńczycy bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Nawet pierwsze wiosenne słońce skłania ich do spacerów, przesiadywania w ogródkach piwnych czy kawowych oraz spędzania czasu w parkach.

d2h68gp

Koronawirus w Danii

Dania ze względu na poprawę sytuacji epidemiologicznej, wdraża stopniowe otwieranie kraju. Jak dotąd potwierdzono tam ok. 10 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ok. 500 osób poniosło śmierć z powodu choroby.

Źródło: "Niezależna.pl"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Zabawa w Parku Szczęśliwickim w Warszawie

d2h68gp

Podziel się opinią

Share
d2h68gp
d2h68gp