Trwa ładowanie...
d3q38vh

Do USA bez wiz. Amerykańska ambasada pokazuje, jak będzie wyglądała podróż

Ambasador Stanów Zjednoczonych Rzeczypospolitej Polskiej zamieściła na Twitterze wideo z informacjami o tym, jak po wprowadzeniu programu ruchu bezwizowego będzie wyglądało podróżowanie do USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace nad programem ruchu bezwizowego wciąż trwają
Prace nad programem ruchu bezwizowego wciąż trwają (Twitter)
d3q38vh

"Nominowanie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego to nasz wspólny, historyczny sukces. Teraz pracujemy nad tym, aby podróżowanie do USA bez wiz jak najszybciej stało się faktem. Jak to będzie wyglądało? Polecam film @USEmbassyWarsaw!" – pisze na swoim Twitterze Georgette Mosbacher.

Film zawiera krótki instruktaż, co trzeba zrobić tuż przed wylotem do USA. Dopóki więc posiadamy wizy B1 lub B2 i są one ważne, to możemy spokojnie planować kolejną podróż.

d3q38vh

W innym wypadku możemy otrzymać elektroniczną autoryzację ESTA, co jak sugeruje wideo będzie łatwiejsze i tańsze niż otrzymanie wizy. Wniosek można złożyć przez oficjalną stronę amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic.

ESTA kosztuje 14 dol. (ok. 53 zł) i upoważnia do wielokrotnego wjazdu na teren USA w ciągu 2 lat. Trzeba jednak pamiętać, że wyrobienie nowego paszportu wiąże się z koniecznością ponownej autoryzacji w systemie. Wniosek należy wypełnić min. 72 godziny przed planowanym wylotem.

W przypadku odrzucenia autoryzacji ESTA trzeba będzie ubiegać się o przyznanie tradycyjnej wizy w ambasadzie amerykańskiej lub konsulacie. Planując studia, pracę bądź wyjazd do Stanów Zjednoczonych na dłużej niż 90 dni wciąż należy ubiegać się o wizę w określonej kategorii.

d3q38vh

Formalne włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego ma nastąpić na początku 2020 r. Liczba wyszukiwań połączeń do USA w serwisach z biletami lotniczymi wzrosła w październiku o ponad 300 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków. Co z obietnicą Trumpa?

d3q38vh

Podziel się opinią

Share
d3q38vh
d3q38vh