Trwa ładowanie...

Dwie osoby zginęły w zoo w Charkowie. Chciały nakarmić zwierzęta

Rosjanie zabili dwie osoby, które weszły na teren Ekoparku Feldmana w Charkowie, żeby nakarmić zwierzęta. "Zginęły pod ostrzałem z moździerzy i karabinów maszynowych" - przekazano w mediach społecznościowych.

W mediach społecznościowych można zobaczyć zniszczenia, jakich Rosjanie dokonali na terenie zooW mediach społecznościowych można zobaczyć zniszczenia, jakich Rosjanie dokonali na terenie zooŹródło: Facebook.com, Feldman Ecopark
d47f511
d47f511

Charków atakowany jest przez Rosjan od samego początku wojny. Prywatny ogród Feldman Ecopark już 25 lutego został trafiony rakietami - zginęły wówczas trzy jelenie, a sporo zwierząt uciekło.

Charków - dwie osoby zginęły, gdy chciały nakarmić zwierzęta

Mimo koszmarnych warunków pracownicy zoo walczą, żeby zwierzęta, których nie można było ewakuować, miały co jeść. Starają się przynosić im pożywienie co najmniej raz na trzy dni. Niestety podczas jednej z takich prób, w poniedziałek 7 marca, zginęły dwie osoby.

"Wczoraj doszło do katastrofy w naszym Ekoparku. Zabito dwie osoby, które co najmniej raz na trzy dni wchodziły na jego teren, aby nakarmić zwierzęta. Zginęły pod ostrzałem z moździerzy i karabinów maszynowych. Nie da się tego wyrazić słowami" - czytamy w mediach społecznościowych Ekoparku Feldmana. "Wieczna pamięć poległym, najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Okupanci na pewno zapłacą za tę zbrodnię" - dodano.

d47f511

Zoo w Charkowie dziękuje za pomoc

Władze Ekoparku Feldmana podziękowały też za wszelką pomoc. Wielu pracowników zoo wyjechało lub nie jest w stanie się do niego dostać. Pozostały personel podejmuje heroiczne starania, aby nakarmić i zapewnić opiekę wszystkim zwierzętom.

Kilka dni temu Ekopark szukał wolontariuszy, chętnych poświęcić 1-2 godziny dziennie na karmienie zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Barbarzyńskie działania Rosjan. "Najkoszmarniejszy moment we współczesnej historii"

d47f511
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d47f511