Trwa ładowanie...

Dworzec w Suszu wyremontowany. Prezentuje się wspaniale

Podróżujący koleją mogą korzystać z dworca w Suszu w powiecie iławskim. Pochodzący z 1876 r. dworzec został wyremontowany zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Prace remontowe trwały w nim od 2019 r. i kosztowały 7,5 mln zł.

Dworzec kolejowy w SuszuDworzec kolejowy w SuszuŹródło: PKP SA
dvxru6t
dvxru6t

Piękny, zabytkowy dworzec z duszą

Pasażerowie już mogą korzystać z budynku zabytkowego dworca, który został wyremontowany z poszanowaniem historycznej przeszłości. Odtworzona została m.in. ceglana elewacja wraz z detalami.

Na parterze dworca zorganizowano wiatę dla rowerów. Aby nawiązać do historycznej zabudowy przy jej renowacji, pozostawiono drewniane elementy konstrukcyjne. W budynku znajdują się elektroniczne tablice odjazdów i przyjazdów pociągów oraz elementy nowego systemu informacji głosowej.

Dworzec kolejowy w Suszu PKP SA
Dworzec kolejowy w SuszuŹródło: PKP SA

Inwestycja pochłonęła 7,5 mln zł

Na dworcu są także mapy dotykowe z planem otoczenia, tabliczki w alfabecie Braille’a, toalety specjalnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz dla opiekunów z dziećmi. Drzwi są szerokie, nie ma progów.

Dworzec kolejowy w Suszu przed remontem Susz.pl
Dworzec kolejowy w Suszu przed remontemŹródło: Susz.pl

Susz to czwarty dworzec udostępniony podróżnym po przebudowie w tym roku. Jednocześnie jest to trzecia, po Olsztynie Zachodnim i Nidzicy, inwestycja zakończona w województwie warmińsko-mazurskim z Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i jednocześnie pierwszy historyczny dworzec przebudowany w tym regionie.

WIDEO: Najbrudniejszy dworzec na Śląsku. Katowice nie mają powodów do dumy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvxru6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvxru6t