Trwa ładowanie...
d3wdzmr

Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni. Było goło i wesoło

13 stycznia tysiące osób dojeżdżających do pracy m.in. w Londynie, Berlinie i Pradze zdjęły spodnie w metrze. Wszystko w ramach corocznej imprezy "No Trousers On The Tube". Również w Warszawie znaleźli się zwolennicy "wyzwolonej" przejażdżki transportem publicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni. Kontrowersyjna przejażdżka
Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni. Kontrowersyjna przejażdżka (Youtube.com)
d3wdzmr

Niedzielna przejażdżka metrem bez spodni była częścią ogólnoświatowego wydarzenia "No Pants Subway Ride". Pierwsza edycja odbyła się w 2002 r. w Nowym Jorku i od tego czasu zdobyła popularność w ponad 60 dużych miastach na świecie.

Obchody Międzynarodowego Dnia Jazdy Metrem Bez Spodni w tym roku przypadły 13 stycznia. W Londynie do połowy rozebrani mieszkańcy spotkali się przed Galerią Narodową na Trafalgar Square, po czym udali się pod ziemię i wsiedli do pociągów i udali się do różnych części stolicy. Jak podaje dailymail.co.uk, wielu "zwykłych" pasażerów było w szoku, gdy zobaczyło tłum ludzi wyłącznie w samej bieliźnie.

Londyńskie wydarzenie zostało zorganizowane przez Stiff Upper Lip Society, które poprosiło uczestników o "unikanie stringów, przezroczystej bielizny, ponieważ akcja ma być zabawna i nie ma bulwersować innych pasażerów". Jeden z organizatorów, Farhan Rasheed, powiedział: "Ludzie po prostu dobrze się bawią. Bardzo rzadko trafia się ktoś, kto czuje się urażony. Londyńczycy są przyzwyczajeni do tego typu rzeczy. Jedynie patrzą się z zaciekawieniem i wracają do czytania swojej książki". Wieczorem uczestnicy przejażdżki wybrali się na wspólną imprezę.

Wydarzenie odbyło się również m.in. w Berlinie i Pradze. Dziesiątki pasażerów wskoczyły do metra bez spodni. Niektórzy uczestnicy w Niemczech założyli na siebie jasnopomarańczowe koszule i przefarbowali włosy na różowo.

W warszawskim metrze również zebrała się grupa osób, która postanowiła celebrować te nietypowe święto. Powstało nawet specjalne wydarzenie na Facebooku: "Spotykamy się na stacji metra Wilanowska, na pasażu o 16. Jest to dobre miejsce, żeby spakować dolne partie ubrania do plecaków, toreb, innych reklamówek i wyruszyć w podróż. Im nas więcej, tym lepiej i weselej! I po raz kolejny już przypominamy, robimy to żeby wywołać UŚMIECH na twarzach ludzi, którzy na co dzień podróżują metrem" - napisał organizator. Z roku na rok do niecodziennego happeningu przyłącza się coraz więcej pasażerów. Na kilka godzin przed startem, udział w wydarzeniu zadeklarowało blisko 350 osób.

d3wdzmr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Budowa warszawskiego metra wstrzymana. Na miejsce od razu zjechali specjaliści

d3wdzmr

Podziel się opinią

Share

d3wdzmr

d3wdzmr