Trwa ładowanie...

Egipt - czy w kurortach jest bezpiecznie?

Po poniedziałkowym zamachu bombowym w Kairze powrócił temat bezpieczeństwa w Egipcie. Czu turyści mają się czego obawiać?

Share
Egipt - czy w kurortach jest bezpiecznie?
Źródło: Patryk Kosmider - Shuttertsock
d3t10yq

Reuters zwraca uwagę, że w Egipcie w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do zamachów na przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i władz państwowych.

W związku z nasileniem działalności grup przestępczych oraz możliwością ataków terrorystycznych Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza *podróże do Egiptu z wyłączeniem wyjazdów do miejscowości nad Morzem Czerwonym *po stronie afrykańskiej (Hurghada, El – Gouna, Safaga, Marsa Alam), a także *Sharm el-Sheikh *oraz niezbędnych podróży w celach biznesowych.

d3t10yq

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli zorganizowane lotnicze wyjazdy do ww. egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym, kategorycznie ostrzegając przed wszelkimi wyjazdami indywidualnymi oraz grupowymi poza ośrodki turystyczne. Za szczególnie niebezpieczne uznaje się wyjazdy do centralnej i północnej części Synaju.

Wakacje w "złotej klatce"

Turyści spędzający wczasy w Egipcie nie powinni opuszczać kurortów, co oznacza także rezygnację z udziału we wszystkich wycieczkach fakultatywnych do Kairu, Luksoru, Izraela czy nawet na jeep safari. Pozostaje im wylegiwanie się na hotelowych plażach i korzystanie z oferty all inclusive.

Zdania turystów odnośnie bezpieczeństwa są podzielone. - Latam do Egiptu trzy razy w roku i jest wszystko ok. Byłam z mężem podczas egipskich przewrotów i byliśmy bezpieczni. Wszędzie wszystko może się zdarzyć - pisze jedna z naszych użytkowniczek na Facebooku. - Za darmo bym tam nie pojechała bez względu na sytuację - deklaruje inna.

- Egipt ciągle jest chętnie wybierany na wakacje, w czerwcu na trzeciej pozycji - komentuje Klaudyna Mortka z Wakacje.pl - Turyści, którzy planowali spędzić urlop w Tunezji, na tę chwilę chętnie korzystają z możliwości zmiany kierunku. Najczęściej wybierają jednak kurorty w Turcji i w Grecji, rzadziej w Egipcie.

"Jest mała obawa, ale lecimy" - polscy turyści wylecieli do Tunezji:

d3t10yq

Podziel się opinią

Share
d3t10yq
d3t10yq