Trwa ładowanie...
d34f9zt

Egzotyczne kierunki, które Polacy mogą odwiedzić bez wizy

Od 1 maja kolejny rajski zakątek dostępny jest dla Polaków bez wiz. Jest to Hajnan, popularny resort znany jako "chińskie Hawaje". Postanowiliśmy sprawdzić, dokąd Polacy mogą dotrzeć z samym paszportem lub dowodem osobistym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Od początku maja Hajnan można odwiedzić bez wizy
Od początku maja Hajnan można odwiedzić bez wizy (Shutterstock.com)
d34f9zt

W drugiej połowie 2017 r. ogłoszono, że ostatni raj na Ziemi będzie jeszcze bardziej dostępny dla europejskich turystów. Władze Wysp Zielonego Przylądka podały, że od 2018 r. wszyscy posiadacze paszportów Unii Europejskiej będą mogli go odwiedzić bez wiz.

Jak wynika z danych Kayak.pl, egzotyczny zakątek zanotował 107 proc. więcej wyszukiwań lotów niż przed rokiem. Tak duży wzrost zainteresowania może być związany zeszłoroczną zapowiedzią zniesienia wiz. Jednak zmiana wciąż nie weszła w życie i nie wiadomo, kiedy to nastąpi, a podróżni z Polski dalej muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami. W przypadku indywidualnych turystów wiza kosztuje 189 zł, z kolei małżeństwa podróżujące z dziećmi zapłacą jedynie 239 zł za wszystkich członków rodziny. Gdzie już teraz pojedziemy bez wizy?

W ostatnim czasie Chiny rozszerzyły listę państw, których obywatele mogą odwiedzić bez wizy Hajnan, tropikalny resort znany również jako „chińskie Hawaje. Zmiana weszła w życie 1 maja, obejmując 33 nowe kraje, w tym Polskę.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Wystarczy sam dowód

Jednak Polacy mogą odwiedzić egzotyczne miejsca, nawet nie mając paszportu. Turyści z Polski są już przyzwyczajeni do podróżowania po Europie jedynie przy okazaniu dowodu osobistego.

d34f9zt

Takie samo prawo dotyczy wyjazdów do zamorskich departamentów Francji: Martyniki, Gujany Francuskiej i Gwadelupy na Karaibach czy Reunion na Oceanie Indyjskim.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Osoby zainteresowane bliższymi kierunkami powinny pamiętać o Azorach, które są autonomicznym regionem należącym do Portugalii, dzięki czemu można je zwiedzić bez kontroli granicznej, tak jak inne miejsca w Unii Europejskiej.

Co ciekawe, także wizyta w Gruzji, leżącej na pograniczu Europy i Azji, nie wymaga paszportu, a pozwala zaznać odrobinę czarnomorskiej egzotyki.

d34f9zt

Źródło: Kayak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zaskakujący kurort narciarski

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d34f9zt

Podziel się opinią

Share
d34f9zt
d34f9zt