Trwa ładowanie...

Egzotyczne kierunki w biurach podróży. Kenia i Sri Lanka

Egzotyczne hity wybieramy przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Dalekie kierunki to tropikalna roślinność, boskie plaże, pewna pogoda i tak wyczekiwana chwila wytchnienia. Sprawdź, co uwielbiamy i gdzie warto wybrać się w najbliższym czasie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Egzotyczne kierunki w biurach podróży. Kenia i Sri LankaŹródło: Shutterstock.com, fot: andrzej kubik
dbsg9w4
dbsg9w4

Kenia – wakacje zimą

Z wakacji w Kenii najbardziej zadowoleni będą wielbiciele plażowania, pięknych widoków, nieposkromionej, dzikiej przyrody oraz safari. Ten cudowny zakątek Czarnego Lądu z przyjaznymi mieszkańcami i smacznym jedzeniem zapewni nam podróż życia, z której zdjęcia będziemy oglądać latami. Ceny (zwłaszcza w przedsprzedaży) są bardzo konkurencyjne, więc zamiast siódmej kolejnej podróży do dobrze znanych europejskich destynacji, w tym sezonie postawmy na coś innego, nie przepłacając. Na Egipt, Turcję czy Tunezję jest w końcu czas przez cały rok.

Sprawdź najlepsze oferty wycieczek do Kenii na WP radarOkazji.

Na równiku jest bardzo gorąco. Najpopularniejsze na urlop wybrzeża Mombasy i Malindi charakteryzuje 28 st. C w najchłodniejszych lipcu i sierpniu. W cieplutkim Oceanie Indyjskim wykąpiemy się przez cały rok, a na wieczorne spacery o zachodzie słońca czy nocne eskapady nie potrzebujemy bluz ani zakrytego obuwia. Od listopada do kwietnia w ciągu dnia doświadczymy w Kenii temperatur w okolicach 31-33 st. C i 8-9 godzin pełnego nasłonecznienia. To świetna pora na wyjazd do Afryki dla wszystkich zmarzluchów i osób spragnionych wchłaniania witaminy D przez skórę.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Prawdziwy Czarny Ląd nie jest luksusowy, z monumentalnymi miejscami do zwiedzania czy zabytkami na każdym kroku. Kenia zachwyca naturalnością, widokami, naturą, zwierzętami, ludźmi. Turyści będą zadowoleni z oferty hoteli, usytuowanych głównie w pierwszej linii brzegowej, z chatkami w stylu suahili, pięknymi basenami i tropikalnymi ogrodami z kołyszącymi się nad leżakami palmami. A za tydzień wczasów z przelotami i 2 posiłkami dziennie zapłacimy już 3488 zł od osoby.

Sri Lanka – pogoda niczym w raju

Sri Lanka jest państwem na Oceanie Indyjskim na wyspie Cejlon w Azji Południowej. Jej tropikalny klimat charakteryzuje w zasadzie zbliżona pogoda w ciągu wszystkich miesięcy. Od czerwca do końca grudnia temperatura powietrza na wyspie sięga 29 st. C w ciągu dnia, następnie wzrasta do 31 st. C, przy czym w nocy rzadko kiedy jest chłodniej niż 22 kreski powyżej zera. Ocean jest niesamowicie ciepły (27-29 st. C), co zachęca do korzystania z kąpieli i uprawiania sportów wodnych przez cały rok. Piaszczyste plaże prezentują się tutaj zupełnie jak na pocztówkach i otoczone są soczystą zielenią.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Shutterstock.com

Tydzień na Sri Lance może wydawać się za krótkim czasem na odpoczynek i aktywne spędzenie wakacji. Polecamy rozwiązania nieco dłuższe – obecnie coraz więcej biur podróży proponuje wypady 10-dniowe. Za tego typu wyjazd z przelotami, transferami i zakwaterowaniem w niezłym hotelu bezpośrednio przy plaży z formułą all inclusive zapłacimy od 5112 zł od osoby.

Symbolem Rajskiej Wyspy (bo tak nieoficjalnie nazywa się Sri Lankę) z setkami kilometrów pięknego wybrzeża jest majestatyczny słoń, a kraj ten ukrywa całe mnóstwo skarbów ludzkości. Znajdziemy tutaj takie perełki, jak 80-piętrowa góra Sigiriya, latami służąca jako niedostępna twierdza, z erotycznymi freskami z tempery w jednej z pieczar czy zespół skalnych świątyń oraz klasztor w Dambulli z licznymi posągami hinduistycznych bogów i posągami Buddy. Wiele cennych zabytków na Sri Lance zgromadzonych zostało na terenie tzw. Historycznego Trójkąta – to pomniki sztuki, architektury, pałace, ruiny, płaskorzeźby, święte kręgi, ołtarze, relikwie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Turystów ściąga na wyspę również niesamowita przyroda parków narodowych i ogrodów botanicznych z wolno żyjącymi gatunkami zwierząt, ptaków, owadów, jakich w Europie nie będziemy mieli okazji nigdy zobaczyć. Cejlończycy prowadzą sierociniec dla małych słoniątek i chronią przed wyginięciem zagrożone żółwie morskie.

Ceny są aktualne na dzień publikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dbsg9w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsg9w4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj