Trwa ładowanie...

Egzotyka przyciąga. Z Polski do Amazonii

Kto z nas nie marzył o podróży w dzikie ostępy, tam gdzie praktycznie nie stanęła jeszcze stopa człowieka? No może z tym ”nie stanęła” to pewna przesada, ale tylko lekka. Przez lata mogliśmy takie krainy odwiedzać tylko na kartach książek podróżniczych – przede wszystkim dzięki niezapomnianemu Arkademu Fiedlerowi. To właśnie za jego pośrednictwem byliśmy m.in. w Amazonii – jednym z najbardziej dziewiczych obszarów na kuli ziemskiej. Dzisiaj wyjazd do tej krainy jest dużo prostszy, co nie znaczy – łatwy.

Share
Egzotyka przyciąga. Z Polski do Amazonii
Źródło: Shutterstock.com, fot: Filipe Frazao
d1htavt

Wyprawa do ”zielonych płuc” naszej planety jest o wiele trudniejsza i bardziej skomplikowana niż wyjazd do Australii, Nowej Zelandii (bardziej wszak odległych niż Amazonia od Polski) czy Kenii. Jest także znacznie bardziej kosztowna – jeśli zdecydujemy się na wyprawę zorganizowaną, bo przecież nie każdy z nas jest Fiedlerem, Tony Halikiem, czy Wojciechem Cejrowskim, by ruszać w pojedynkę.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Ale dla chętnego nie ma jednak nic trudnego. Polskie biura podróży mają w swej ofercie wycieczki do Amazonii. Dla chętnych organizowane są także wyjazdy na zamówienie. W tym ostatnim przypadku cena wyprawy jest określana w trakcie bezpośredniego kontaktu z biurem. Warto zaznaczyć, że wycieczki – w obu przypadkach - nie ograniczają się zazwyczaj wyłącznie do Amazonii, zwiedzanie tego egzotycznego miejsca to przeważnie jedynie część pobytu w Ameryce Południowej.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wizyta w "zaginionym mieście" i inne atrakcje

Większą część wyjazdu zajmuje poznawanie bardziej cywilizowanych, co wcale nie znaczy – mniej atrakcyjnych – miejsc. Znajduje się wśród nich np. słynne Machu Picchu - ”zaginione miasto” Inków, które odkryto w roku 1911.

d1htavt

Turysta udający się do Peru – tam właśnie leży Machu Picchu – poza ”zaginionym miastem” zobaczy także m.in. Cusco, Świętą Dolinę Inków, jezioro Titicaca oraz słynny piaskowy płaskowyż Nazca z tajemniczymi, rozciągającymi się na kilkaset metrów, rysunkami wykonanymi metodą nasypową. W całości są one widoczne wyłącznie z lotu ptaka.

Kilka dni w najbardziej dziewiczym miejscu na świecie

Cztery z szesnastu (w tym przypadku, bo są i dłuższe, a także krótsze wyjazdy) dni wycieczki spędzają turyści w Amazonii, oczywiście pod troskliwą opieką przewodników. W trakcie wyprawy przewidziany jest rejs po rzece Nanay, obserwowanie ptaków, kajmanów i ryb słodkowodnych zamieszkujących Amazonię, a także zwiedzanie wiosek rdzennych mieszkańców regionu.

Amazonię można jednak poznać także udając się do Brazylii. Jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert zakłada też wędrówkę przez Kolumbię oraz wspomniane już Peru. Najtańsze wycieczki w te rejony kosztują od 10 tys. zł za 10 dni. Ci, którzy byli twierdzą, że wrażenia warte są każdej złotówki.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

I nie ma się co dziwić, gdyż turyści poza rejsem po dzikiej Amazonce, zobaczą m.in. Muzeum Złota w Bogocie, południowoamerykańską Wenecję – Iquitos, spotkają dzikie zwierzęta, będą mogli zjeść nietypowe dania – w tym mrówki, a nawet przespać się w puszczy w hamaku czy w koronie jednego z drzew. Niesamowite wrażenia gwarantowane!

Wyprawa na Marsa. Kiedy będzie możliwa?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1htavt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1htavt
d1htavt