Trwa ładowanie...
d1adqqi

Emerytka-graficiarka. Starsza pani wyraziła swój sprzeciw wobec Brexitu

Krótkie nagranie udostępnione na Facebooku pokazuje starszą kobietą, opierającą się o lasce, która na jednym z murów wypisuje antybrexitowe hasła. Szybko zidentyfikowano ją jako emerytowaną nauczycielkę. Jak później tłumaczyła, zrobiła to "dla swoich wnuków".
Share
Starsza pani pisała na murze antybrexitowe hasło
Starsza pani pisała na murze antybrexitowe hasłoŹródło: zrzut ekranu/facebook.com, Fot: The i Paper
d1adqqi

"Brexit został oparty na kłamstwie. Trzeba go odrzucić" – tak brzmiało hasło uwiecznione na nagraniu. Zresztą w mieście Wakefield w hrabstwie West Yorkshire w Anglii od dłuższego czasu pojawiały się podobne napisy. Autorka filmiku początkowo sądziła, że są one sprawką nastolatków. Jednak bardzo się zdziwiła, gdy odkryła prawdę.

Hasło na murze, oddzielającym ulicę od szkolnego boiska, zostało napisane przez 71-letnią emerytowaną nauczycielkę Hazel Jones, która publicznie się do tego przyznała. Tłumaczyła, że chciała w ten sposób zawalczyć o przyszłość swoich wnuków. "Oni zostali skrzywdzeni przez nasze pokolenie" – powiedziała w wywiadzie dla The Times.

Pani Jones nie uważa, żeby zrobione przez nią graffiti było aktem wandalizmu. Podkreśliła, że użyła kredy, która jest łatwo zmywalna przez zwykły deszcz i dodała: "bardzo ważne jest, aby ludzie byli świadomi nieuchronnej katastrofy, z którą będziemy musieli się zmierzyć, jeśli nastąpi Brexit".

d1adqqi

Tłumaczyła też, że za jej postępowaniem stoi chęć informowania ludzi o tym, z czym się wiąże wyjście Wielkiej Brytanii z Unii. "Niewiarygodny brak informacji o tym, jak Unia działa, jak z niej korzystamy, jakie czerpiemy korzyści z bycia jej członkiem, oraz ogromna ilość dezinformacji, prowadzą do demonizacji tego związku 28 państw, które przecież współpracują dla wspólnego dobra" – powiedziała.

W referendum w 2016 r. w regionie Wakefield za Brexitem opowiedziało się 66,3 proc. wyborców przy frekwencji wynoszącej 71 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Walczą z hejtem. Mural połączył dzieci i artystów

d1adqqi

Podziel się opinią

Share
d1adqqi
d1adqqi