Trwa ładowanie...

Emirates otwierają się na pasażerów z niższym budżetem. Każdy będzie mógł skosztować luksusu najlepszych linii

Jedne z najlepszych linii lotniczych świata wychodzą na przeciw klientom, którzy dziś o biletach na lot z nimi mogą tylko pomarzyć. Tim Clark, prezes Emirates ogłosił, że linie szykują się do rozdzielenia miejsc w taryfie ekonomicznej na kilka segmentów i stworzenia klasy dla pasażerów z mniejszym budżetem.

Emirates otwierają się na pasażerów z niższym budżetem. Każdy będzie mógł skosztować luksusu najlepszych liniiŹródło: Shutterstock.com
d2yvgft
d2yvgft

Wysokiej jakości usługi to znak rozpoznawczy emirackich linii. Teraz każdy będzie mógł się o tym przekonać. Podczas Aviation Festival w Londynie, Tim Clark, prezes Emirates zdradził plany przewoźnika na najbliższe lata.

Plan zakłada stworzenie trzech lub czterech nowych sekcji – ekonomicznej plus, standardowej oraz budżetowej - informuje portal Fly4free.pl. W najtańszej opcji ceny biletów będą niskie, ale ograniczony będzie też zakres obsługi i przywilejów. Pasażerowie prawdopodobnie będą otrzymywać posiłki, ale nie będą mogli bezpłatnie nadać bagażu rejestrowanego czy wybrać miejsca w samolocie. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić, ale mają więcej bagażu ma być klasa standardowa.

– Odkryliśmy, że ludzie lubią nas, lubią naszą markę, ufają nam i chcą z nami latać, ale nie zawsze mogą ze względu na ceny – mówił Clark. – Niektórych nasz pomysł na pewno zaskoczy, ale linie lotnicze powinny dostosowywać się do preferencji swoich klientów.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Wikimedia Commons CC BY
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: domena publiczna

Dotąd linia nie konkurowała bezpośrednio z tanimi długodystansowymi przewoźnikami, ale teraz ma się to zmienić. – Myślenie, że będąc przewoźnikiem premium, nie możemy równocześnie oferować biletów budżetowych to myślenie jak z okresu jurajskiego – cytuje prezesa Fly4free.pl.

d2yvgft

Clark twierdzi, że ekspansja tańszych linii na lotach długodystansowych to "wzbierająca burza" nad przewoźnikami z Bliskiego Wschodu. Prezes jest świadomy, że konkurencja wcale nie jest prosta i wiąże się z szeregiem wyzwań, którym linie lotnicze będą musiały sprostać.

Emirates
Źródło: Emirates

Emirates latają raz dziennie z lotniska Chopina w Warszawie do Dubaju, który jest węzłem przesiadkowym linii. Po wylądowaniu w ZEA można przesiąść się na jeden ze 150 kierunków i dolecieć m.in.: do Nairobi, Delhi, Tokio oraz na Bali czy Seszele.

Zobacz, lądowanie największego samolotu pasażerskiego świata w Warszawie.

Źródło: Fly4free.pl/WP

d2yvgft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yvgft