Trwa ładowanie...

Ewakuacja zwierząt z Ukrainy. "Ludzie i zwierzęta są wycieńczeni"

Poznańskie zoo zaangażowało się w pomoc w ewakuacji zwierząt z Ukrainy do Polski. Ich transport przebiegał w wyjątkowo trudnych warunkach. Zwierzęta po wielu godzinach w końcu dotarły do naszego kraju. "Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu" - czytamy na Facebooku poznańskiego zoo.

Share
Zwierzęta czekają na granicy Zwierzęta czekają na granicy Źródło: Adobe Stock
d3azr1h

Transport zwierząt z Kijowa do Poznania przebiegał z trudnościami. We wtorek 1 marca pracownicy poznańskiego zoo poinformowali na Facebooku o swoich obawach względem ich bezpieczeństwa.

Zwierzęta przeszły trudną drogę do Polski

Auto przewożące zwierzęta najpierw napotkało na trasie rosyjskich żołnierzy, a potem musiało nadrabiać drogi, aby ominąć strefy intensywnego bombardowania i ostrzału.

"Traciliśmy już nadzieję... wczoraj ok. godz. 18 otrzymaliśmy tragiczne wieści, że transport zwierząt, na który czekamy na polskiej granicy, został otoczony przez rosyjskie czołgi. Noc spędziliśmy czekając na wieści, obawiając się najgorszego. Dzisiaj stał się cud! Obrońcy Kijowa przeprowadzili transport przez linię okupanta. Jadą do nas!" - pisali wczoraj pracownicy poznańskiego zoo na swoim Facebooku.

d3azr1h

Zwierzęta od wielu godzin czekają na mrozie

Ostatecznie zwierzętom udało się dotrzeć bezpiecznie do Polski. To jednak nie koniec przygody, bo transport musi jeszcze przejść odprawę graniczną, która odbywa się w mrozie i trwa wyjątkowo długo.

"Kochani, udało się! Wszystkie żyją! Ale odprawa trwa ósmą godzinę w mrozie - ludzie i zwierzęta są wycieńczeni. Boimy się o starą tygrysicę, tygrysiątka i jednego lwa. Szybko przebiegła odprawa weterynaryjna, jesteśmy za to bardzo wdzięczni, natomiast pozostałe procedury... Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu. Czekamy, aż wreszcie będziemy mogli ruszyć do Poznania" - czytamy na Facebooku poznańskiego zoo.

d3azr1h

Internauci wspierają działania pracowników poznańskiego zoo ciepłymi komentarzami. "Czapki z głów za wasze wspaniałe serca i dobro!"; "Jesteście cudowni"; "Teraz to już naprzód kochani"; "Sercem i myślami jestem z wami" - czytamy pod postem opublikowanym na profilu poznańskiego zoo.

Barbarzyńskie działania Rosjan. "Najkoszmarniejszy moment we współczesnej historii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3azr1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3azr1h