Trwa ładowanie...
d1gzx6c

Francja - Linia Maginota sposobem na koniec świata?

Alzacja przygotowana na koniec świata. Najbardziej przezorni schronią się w Bunkrach Linii Maginota, która tym razem, jak twierdzą, może okazać się bardziej skuteczna niż podczas II wojny światowej.

d1gzx6c
d1gzx6c

Alzacja przygotowana na koniec świata. Najbardziej przezorni schronią się w Bunkrach Linii Maginota (czyt mażinota) , która tym razem, jak twierdzą, może okazać się bardziej skuteczna niż podczas II wojny światowej.

Fort Schoenenburg, stanowiący fragment Linii Maginota w Alzacji, pomimo zamknięcia w sezonie zimowym, został dziś specjalnie otwarty. Chęć spędzenia dnia w podziemnych fortyfikacjach zgłosiło ponad sześćdziesiąt osób. Ze względu na niskie temperatury, jakie panują we wnętrzach alzackiej warowni, organizatorzy „pobytu przetrwania” oferować będą grzane wino i pierniki. Zapewnili też przewodnika, który będzie oprowadzać po kilkukilometrowych labiryntach fortyfikacji. Wejście zamknięte zostanie 7-tonowymi drzwiami.

Zgodnie z kalendarzem Majów, dziś wydarzyć się ma coś, co odmieni współczesne dzieje. Niektórzy interpretują to jako koniec świata. Tak więc dla jednych strach, dla drugich uśmiech i zabawa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Andrzej Geber, Strasburg/mm/nyg

d1gzx6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gzx6c