Trwa ładowanie...
d1uo8ip

Gdyński Banksy podrzucił rzeźbę. "Coś się zaczyna, coś się kończy"

Miasto z morza i marzeń otrzymało prezent z okazji 94. urodzin. Tajemniczy artysta podrzucił rzeźbę pod budynkiem Muzeum Miasta Gdyni. "Coś się zaczyna, coś się kończy" - napisał na Facebooku autor i opublikował zdjęcia nowego dzieła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Niemowlę" można zobaczyć przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni
"Niemowlę" można zobaczyć przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni (Facebook.com, Fot: Tewu)
d1uo8ip

Od kilku lat w przestrzeni miejskiej Gdyni powstają betonowe rzeźby. Ich autor porównywany jest do lokalnego Banksy-ego, bo nie ujawnia swojej tożsamości. Jego pseudonim to Tewu, a o kolejnych dziełach można dowiedzieć się z jego konta na Facebooku.

Niektóre z nich, tak jak nagle się pojawiły, tak samo nagle zniknęły. Tak było np. ze "Stojącym Chłopcem" na Skwerze Kościuszki czy "Siedzącym Chłopcem" z ul. 10 Lutego. Ta druga rzeźba odnalazła się niedawno w Warszawie.

Teraz, z okazji 94 urodzin miasta, Tewu poinformował o rzeźbie "Niemowlę", którą zostawił przy Muzeum Miasta Gdyni. "Te rzeźby zawsze sprawiają, że na chwilę nie mogę oddychać, są tak piękne" - napisała jedna z internautek.

d1uo8ip

Tewu napisał na Facebooku, że to ostatnia rzeźba z dziecięcej serii. "Coś się zaczyna, coś się kończy. Ale to nie koniec mojej działalności" - zapewnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tajemnice gdyńskiej torpedowni

d1uo8ip

Podziel się opinią

Share
d1uo8ip
d1uo8ip