Trwa ładowanie...

Gran Canaria idealna na urlop. Zobacz północną część wyspy

Gran Canaria to dwie strefy klimatyczne. Południe wyspy jest bardziej upalne i suche, część północna natomiast nieco bardziej wietrzna i wilgotna. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na północ Gran Canarii.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Gran Canaria idealna na urlop. Zobacz północną część wyspyŹródło: pinterest.com
d82ckf9
d82ckf9

#

Gran Canaria jest okrągłą hiszpańską wyspą na Oceanie Atlantyckim, tuż u wybrzeży Afryki Północno-Zachodniej. W jej najbliższym sąsiedztwie leżą Fuerteventura oraz Teneryfa, najbardziej znane z Wysp Kanaryjskich. W centrum Gran Canarii znajduje się masyw górski o wulkanicznym pochodzeniu ze szczytem Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Północny-wschód Gran Canarii charakteryzuje ciekawe ukształtowanie terenu, ze stożkami wulkanicznymi, takimi jak Caldera de Bandama.

Caldera de Bandama, stożek wulkaniczny na południe od miasta Las Palmas pinterest.com
Caldera de Bandama, stożek wulkaniczny na południe od miasta Las Palmas Źródło: pinterest.com

Jest tutaj również dużo formacji zniszczonych przez erozję oraz liczne wąwozy i równiny. Warto wybrać się na północ od miejscowości Las Palmas de Gran Canaria na Półwysep La Isleta. Okoliczny przesmyk Guanarteme to miejsce, gdzie ciągną się piaszczyste plaże – Las Canteras z naturalnym falochronem skalnym oraz Las Alcaravaneras.

Piaszczysta plaża Las Canteras wzdłuż Las Palmas pinterest.com
Piaszczysta plaża Las Canteras wzdłuż Las Palmas Źródło: pinterest.com

Atrakcje i ciekawe miejsca

Gran Canaria z pewnością nikogo nie znudzi. W Las Palmas de Gran Canaria, tętniącej życiem za dnia i w nocy miejscowości na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy, znajduje się historyczna dzielnica Vegueta, gdzie niedaleko oceanu stoi monumentalna Katedra Św. Anny z 13 kaplicami, ukończona w 1570 roku.

Regaty odbywające się w tle za Katedrą Św. Anny w Las Palmas pinterest.com
Regaty odbywające się w tle za Katedrą Św. Anny w Las Palmas Źródło: pinterest.com

W okolicznych wodach odbywają się regaty. Las Palmas to również dzielnica handlowa Triana z ulicą Mayor de Triana, duży port, najstarszy hotel na wyspie z 1890 roku (wciąż dobrze funkcjonujący i dość prestiżowy), Pałac Episkopalny, Zamek Światła z 1494 roku, rozległe tereny zielone, a także różnokolorowe, zabytkowe domy. Z Las Palmas związany jest również Krzysztof Kolumb, który podróżując z Hiszpanii, zatrzymał się w jednym z domów, obecnym Muzeum Kolumba.

Casa de Colon, Muzeum Kolumba w Las Palmas pinterest.com
Casa de Colon, Muzeum Kolumba w Las Palmas Źródło: pinterest.com

Na Gran Canarii znajduje się szeroka oferta dla wszystkich turystów – zarówno chcących odpocząć w centrum wyspy, jak i szukających okazji do szaleństw na parkietach, w parkach rozrywki czy podczas uprawiania sportów wodnych. Oczywiście spokojne plażowanie praktycznie przez cały rok przy oceanie bądź przy basenie jest na Gran Canarii standardem. Są tutaj również zabytki sprzed wieków, spokojne, śródlądowe wioski, drogie butiki i wille.

Wielokolorowa zabudowa miasta Las Palmas pinterest.com
Wielokolorowa zabudowa miasta Las Palmas Źródło: pinterest.com

Plaża Las Canteras wzdłuż Guanarteme w pobliżu Las Palmas de Gran Canaria jest morskim rezerwatem z dużą ilością pięknych gatunków ryb. Nurkowanie w tych okolicach jest niezwykle przyjemne.

d82ckf9

Kiedy lecieć?

Gran Canaria to świetny pomysł o każdej porze roku. Będzie bardzo ciepło, lecz nie upalnie i unikniemy tłumów turystów. Pustynny klimat sprawia natomiast, że deszcz prawie tutaj nie pada. Średnia roczna temperatura na wyspie to ok. 25 st. C.

Zielone tereny parków północnej części wyspy Gran Canaria pinterest.com
Zielone tereny parków północnej części wyspy Gran Canaria Źródło: pinterest.com

Znaleźliśmy kilka ofert, które dostepne są w różnych porach roku. Wycieczka "Kurs na Makaronezję (Wyspy Szczęśliwe)" obejmuje łącznie 5 wysp – 4 spośród Wysp Kanaryjskich oraz Maderę, wyspę wiecznej wiosny. Zwiedzimy Gran Canarię, Teneryfę, La Palmę oraz La Gomerę. Pyszne posiłki, serwowane na pokładzie statku, program rozrywkowy oraz imprezy fakultatywne sprawią, że nikt nie będzie się nudził podczas tygodniowego rejsu po Oceanie Atlantyckim.

Każdy, kto marzy o Wyspach Kanaryjskich powinien skorzystać z oferty zatytułowanej "Marokański kanarek". Już w marcu można spędzić tydzień, pływając po oceanie, z zakwaterowaniem na pięknym jachcie z bogatą opcją all inclusive soft z potrawami kuchni międzynarodowej. W programie najwspanialsze hiszpańskie wyspy z imponującymi plażami i wulkanami oraz Maroko ze swoją magiczną, orientalną atmosferą.

Gran Canaria – last minute

Las Canteras Playa na Wyspach Kanaryjskich pinterest.com
Las Canteras Playa na Wyspach Kanaryjskich Źródło: pinterest.com

Znaleźliśmy ciekawą ofertę urlopową specjalnie dla osób aktywnych, które nie lubią długo przebywać w jednym kurorcie: rejs po Oceanie Atlantyckim i najpiękniejszych z Wysp Kanaryjskich. Wycieczka "Archipelag marzeń" to tydzień na oceanie, podróże nocą, plażowanie oraz zwiedzanie w ciągu dnia. Mamy okazję zobaczyć Gran Canarię, Teneryfę, La Gomerę, La Palmę i tajemniczą El Hierro. Można wybierać spośród dodatkowych wycieczek fakultatywnych lub poznawać okolicę na własną rękę.

"Kanaryjska piątka" to z kolei rejs po Gran Canarii, Teneryfie, Lanzarote, La Gomerze oraz La Palmie. W programie uwzględniono najbardziej lubiane i charakterystyczne dla tych Wysp Kanaryjskich atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca archipelagu, a wyżywienie all inclusive soft i zapewniające prywatność kabiny dla par uprzyjemnią wycieczkę.

Wyspy Kanarysjkie zachwycają:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d82ckf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d82ckf9