Trwa ładowanie...

Gruzja zdegradowana. Zobacz, gdzie wypoczywali Polacy w minionym roku

Jakie były podróżnicze trendy Polaków w minionym roku? Jakie kraje pokochaliśmy? I ile czasu spędzaliśmy na urlopie?

Share
Gruzja zdegradowana. Zobacz, gdzie wypoczywali Polacy w minionym roku
Źródło: Shutterstock.com
d1lj80p

Jeszcze niespełna 2 lata temu kierunkiem numer jeden była Gruzja. Od tego momentu najbardziej spektakularny wzrost popularności odnotowały kraje azjatyckie. W latach 2014-2016 zainteresowanie nimi wzrosło ponad dwukrotnie. Tajlandia, która wówczas plasowała się na ostatnim miejscu zestawienia top 10, dzisiaj, tuż po Londynie, zajmuje drugą pozycję w rankingu miejsc, które Polacy w mijającym roku odwiedzali najczęściej. Pewne upodobania pozostają bez zmian – południe Europy, z Hiszpanią, Włochami i Portugalią na czele, od lat należy do najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków i wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Rosnąca siatka tanich połączeń, konkurencyjne cenowo noclegi i piękna pogoda przyciągają jak magnes.

Na tegorocznej liście top 10 znalazły się:

 1. Londyn
 2. Bangkok
 3. Barcelona
 4. Paryż
 5. Nowy Jork
 6. Rzym
 7. Mediolan
 8. Warszawa
 9. Lizbona
 10. Amsterdam
Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Ile czasu spędzaliśmy na urlopie

W 2018 r. Polacy na urlopie najczęściej spędzali około 7 dni. Bardzo wiele osób decydowało się również na wyjazdy 3- i 4-dniowe, w tym citybreaki, które cieszą się ogromną popularnością wśród rodaków. Na wyjazdy dwutygodniowe zdecydowało się mniej niż 10 proc. użytkowników Skyscanner, a na urlop powyżej 14 dni pozwoliło sobie ok. 5 proc. W minionym roku najgorętszym momentem na zagraniczną podróż okazał się długi majowy weekend, który w przypadku niektórych przedłużył się nawet do 8-9 dni.

d1lj80p

Najlepsze cenowo oferty lotów były dostępne w niedziele, z kolei najtańszym dniem tygodnia na podróż był piątek – początek weekendu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Polska coraz atrakcyjniejsza dla turystów

Polskę z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów. Wybierają nas najczęściej mieszkańcy następujących krajów:

 1. Ukraina
 2. Izrael
 3. Grecja
 4. Finlandia
 5. Tajwan
 6. Stany Zjednoczone
 7. Portugalia
 8. Kanada
 9. Dania
 10. Szwecja
d1lj80p

Na pobyt najczęściej wybierano miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. 25 proc. odwiedzających spędziło w Polsce ok. 3 dni, choć popularne były również pobyty trwające od 4 do 7 dni. 30 marca, tuż przed świętami Wielkanocy, odwiedzających przybyło najwięcej. Wśród najszybciej rozwijających się polskich portów lotniczych znalazły się Szczytno, Poznań oraz Rzeszów.

Źródło: Skyscanner

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zaginione złoto Napoleona. Rosjanin twierdzi, że zna jego lokalizację

d1lj80p

Podziel się opinią

Share
d1lj80p
d1lj80p