Qaqwqwrqw

Hello Kitty. Japońska gwiazda kreskówek zdobi pociągi

Kwitnące wiśnie, sushi i Hello Kitty. Trzy skojarzenia, jakie przychodzą na myśl, gdy mowa o Japonii. Kotka z kreskówek zdobi karoserię pociągu Shinkansen łączącego Osakę z Fukuoką. To ciekawy sposób na promocję kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szybki pociąg ozdobiony wizerunkiem Hello Kitty kursuje między Osaką a Fukuoką
Szybki pociąg ozdobiony wizerunkiem Hello Kitty kursuje między Osaką a Fukuoką (Wikimedia Commons CC BY)
Qaqwqwrqw

Gdy masz dobro narodowe o takiej rozpoznawalności, jak Hello Kitty, głupotą byłoby go nie wykorzystać. Dlatego japońskie szybkie koleje dogadały się z Yuko Shimizu, ilustratorką, która stworzyła słynnego kota, i od 2018 roku Hello Kitty jest motywem przewodnim w jednym z szybkich japońskich pociągów.

Qaqwqwrqw

Zwierzak z kreskówki pojawił się na zewnątrz pociagu, jako element dekoracji. Ozdabia też okna, podłodę, pokrowce na siedzeniach, zaś pierwszy wagon pociągu jeżdżącego na trasie Osaka - Fukuoka został zamieniony w sklepik z pamiątkami i regionalnymi przysmakami z zachodniej Japonii. W kolejnym pojawiła się scenografia godna Instagrama - gigantyczna lalka Hello Kitty, przy której fani mogą robić sobie zdjęcia. Skoro strategia ta sprawdza się w Disneylandzie, dlaczego nie miałaby sprawdzić się w pociągu?

Shutterstock.com
Podziel się

Warto obserwować hasztag #hellokitty na Instagramie. Pasażerowie wrzucają na popularny serwis fotograficzny mnóstwo fotek z japońskiego szybkiego pociągu.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Polka rozczarowana hazardem w Japonii

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw