Trwa ładowanie...

Hiszpania - muzeum, w którym mieszkają ludzie

Muzeum, w którym mieszkają ludzie - tak potocznie nazywana jest Genalguacil. Położona opodal Malagi wieś co dwa lata zaprasza artystów, którzy w zamian za gościnność muszą pozostawić po sobie prace.

Share
Hiszpania - muzeum, w którym mieszkają ludzieŹródło: teclasorg, Licencja Creative Commons, flickr.com
d9j770i

Dzięki zwyczajowi wieś udekorowana jest już ponad stoma wytworami sztuki współczesnej. W tym roku gości tam 13 artystów z całego świata.

Rzeźby zdobią ulice, place, a nawet drzewa i dachy domów. Artyści pozostawili po sobie egzotyczne ławki i latarnie. Awangardowe freski oglądać można na ścianach lokalnego centrum kultury. Dziełem sztuki jest nawet miejski hydrant, który przekształcono w głowę osła. - Najpierw trochę baliśmy się, jak będzie wyglądała nowoczesna sztuka w typowej, andaluzyjskiej wsi. A teraz nie wyobrażamy sobie bez niej otoczenia - przyznała mieszkanka Genalguacil.

W tym roku twórcy będą pracować do końca sierpnia. W tym czasie wieś odwiedzi tysiące turystów. Oprócz zwiedzania atelier będą mogli uczestniczyć w wieczornych koncertach flamenco i jazzu, a w ciągu dnia podziwiać popisy cyrkowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d9j770i

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9j770i
d9j770i