Trwa ładowanie...
d1uvv9t

Burmistrz Helu zaprasza pracowników służby zdrowia. Po epidemii odpoczną za darmo

Rusza akcja "Cichy Bohater 2020". W ramach niej lekarze, pielęgniarki, ratownicy i sanitariusze odpoczną za darmo. Ma to być podziękowanie za trud włożony w ratowanie Polaków zarażonych Koronawirusem. "Tak chcemy podziękować im za to, co robią dziś".
Share
Gdy czas epidemii dobiegnie końca, "cisi bohaterowie" będą mogli skorzystać z dobrodziejstw Helu
Gdy czas epidemii dobiegnie końca, "cisi bohaterowie" będą mogli skorzystać z dobrodziejstw HeluŹródło: Facebook.com/Półwysep Helski
d1uvv9t

Mirosław Wądłowski, burmistrz Helu chce okazać wdzięczność wszystkim tym, którzy pomagają w walce z koronawirusem. Dotyczy to zarówno sanitariuszy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz samych lekarzy. Wszyscy będą mogli za darmo odpocząć nad morzem.

- To gest, na jaki nas będzie niedługo stać. Nasz sposób na to, by służbie medycznej okazać wdzięczność i szacunek - mówi Mirosław Wądołowski w rozmowie z "Nasze Miasto". - Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska upora się z wirusem COVID-19 na dobre, to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia – tłumaczy.

d1uvv9t

Przedsiębiorcy chętnie się zgłaszają

W ramach akcji "Cichy Bohater 2020" burmistrz zaapelował do przedsiębiorców pracujących w branży turystycznej. Na odpowiedź Urząd Miasta Helu nie musiał długo czekać, bo już kilka chwil po publikacji apelu pojawiło się mnóstwo zgłoszeń. Akcja zyskuje coraz większy zasięg. Przyłączyli się do niej także przedsiębiorcy z Krynicy Morskiej.

- W Helu będą nocowali, do Jastarni pojadą na obiad, a w Pucku odwiedzą np. Muzeum lub PuckGlas - wylicza Mirosław Wądołowski w rozmowie z "Nasze Miasto". - Wracając z kolacji w Rewie, będą mogli skoczyć do Gdyni do kina. Możliwości, jakie daje nam nasza branża turystyczna, są nieograniczone. Skorzystajmy tego – zachęca burmistrz Helu.

d1uvv9t

W oświadczeniu opublikowanym na stronie gohel.pl podano adres mailowy (z.sepinska@goHel.pl), na który do 20 kwietnia zainteresowani przedsiębiorcy mogą przysyłać oferty. Na ich podstawie przygotowane zostaną vouchery, które otrzymają pracownicy szpitali jednoimiennych. W ramach podziękowania lekarze, którzy skorzystają z oferty wakacyjnej otrzymają również dyplom z podziękowaniem od mieszkańców Helu.

Źródło: "Nasze Miasto"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Naukowcy się mylili. Zagrożenie jest dużo poważniejsze, niż sądzono

d1uvv9t

Podziel się opinią

Share
d1uvv9t
d1uvv9t