Trwa ładowanie...

Hotelarze mają dość. Protestują na granicy w Świnoujściu

W piątek, 8 maja, odbył się protest koło przejścia granicznego Świnoujście-Ahlbeck. Zachodniopomorscy hotelarze domagają się przywrócenia działalności obiektów w pełnym wymiarze oraz otwarcie granic dla ruchu turystycznego. Wystosowali apel do premiera.

Share
Hotelarze mają dość. Protestują na granicy w Świnoujściu
d12xldd

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, granice pozostają zamknięte dla ruchu turystycznego do 13 maja. Hotelarze z Pomorza Zachodniego odczuli zamknięcie granic szczególnie dotkliwie, gdyż, jak twierdzą, niemieccy turyści stanowią ok. 90 proc. gości.

Turyści z Niemiec mają również wpływ na handel oraz usługi lokalnej społeczności przygranicznych miast. Zdaniem hotelarzy ruch krajowy nie będzie w stanie zapełnić tej popytowej wyrwy.

Swoje postulaty hotelarze zawarli w liście do premiera, pod którym podpisało się 150 osób prowadzących obiekty noclegowe w różnych częściach Polski. W apelu opisali tragiczną sytuację branży hotelarskiej, a także przedstawili propozycje rozwiązań, które mogłyby pomóc jej podnieść się z kryzysu.

d12xldd

Żądania postanowili przedstawić podczas protestu, który odbył się 8 maja, o godz. 11 przy przejściu granicznym Świnoujście-Ahlbeck. Protestujący spacerowali z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Akcja ma zwrócić uwagę rządu na dramatyczne skutki zamknięcia granic, nie tylko dla branży turystycznej.

Protest hotelarzy na granicy w Świnoujściu

"W związku z krytyczną sytuacją branży hotelarskiej w Polsce, która spowodowana jest przez pandemię wirusa SARS-CoV-2, alarmujemy i prosimy o realną pomoc od rządu RP w postaci umożliwienia prowadzenia pełnego spektrum działalności hoteli oraz innych miejsc noclegowych (włącznie z restauracjami, barami, strefami rekreacji). Chcemy także otwarcia granic i wznowieniu międzynarodowego ruchu turystycznego.

"Od czasu wybuchu na terenie Polski epidemii mija 8 tygodni. W związku z podjęciem przez polski rząd działań zmierzających do ograniczenia skutków zdrowotnych, sytuacja gospodarcza przedsiębiorców turystycznych staje się coraz bardziej dramatyczna" – czytamy w apelu, skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego 5 maja.

Źródło: Turystyka.rp.pl

d12xldd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:Naukowcy się mylili. Zagrożenie jest dużo poważniejsze, niż sądzono

d12xldd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12xldd
d12xldd