WP

Jeden z 7 cudów Polski. Kolorowe jeziorka w Sudetach

Zagraniczni turyści pokochali to miejsce. Kolorowe jeziorka ukryte w Sudetach zostały okrzyknięte w plebiscycie "National Geographic Traveler" jednym z 7 cudów Polski. Mamy czym się pochwalić!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowe jeziorka w Sudetach
Kolorowe jeziorka w Sudetach (Youtube.com)
WP

Chcesz poczuć się jak na rajskich wakacjach? Nie musisz już jechać do Tajlandii lub Islandii. Wystarczy wybrać się do Rudawskiego Parku Krajobrazowego, na terenie wsi Wieściszowice.

Kolorowe jeziorka zmieniają się w zależności od pory dnia. Cztery akweny położone u podnóża Wielkiej Kopy mają zabarwienie żółte, purpurowe, niebieskie - nazwane również lazurowym bądź błękitnym, zielone - nazywane czarnym. Ich kolor spowodowany jest obecnością kopalnianych związków chemicznych.

Najwyżej położone jest najmniejsze z nich – Zielony Stawek (ok. 730 m n.p.m.). Niżej leży Jeziorko Lazurowe (na 635 m n.p.m.), pod nim Purpurowe (560 m n.p.m.), a najniżej znajduje się Zielone Jeziorko ( 555 m n.p.m).

WP

Jeziorka stanowią oryginalną atrakcję turystyczną. Przede wszystkim ze względu na zabarwienie wody, której widok zdecydowanie zapiera dech w piersiach. Atrakcja "czynna" jest całą dobę, wstęp wolny. Czas potrzebny na zwiedzenie miejsca to ok. 2h. W pobliżu znajdują się również inne atrakcje: Zamek Bolczów, Sokoliki, ścieżka edukacyjna w Miedziance

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz także: "Znikające jeziora". Pojezierze gnieźnieńskie wysycha

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP