Trwa ładowanie...
d3tksds
domek

Kapsuły Loveland Farm

Na brytyjskiej <b>Loveland Farm</b> jest tak ekologicznie, że dotychczas gościom nie proponowano noclegu. Na szczęście w tym roku udostępniono już domki, a właściwie kapsuły podążające za wytycznymi projektowanych przez Buckminstera Fullera kopuł geodezyjnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kapsuły Loveland Farm
(gizmodo.pl)
d3tksds

.

„Domki” opierają się na zasadzie: minimum budulca, maksimum przestrzeni do wykorzystania. Niektórym przypomną więc namiot, innym centrum handlowe Złote Tarasy w Warszawie. Sęk jednak w tym, że niewielkim kosztem i wysiłkom gościom gospodarstwa udostępniono schronienie z wygodnymi łóżkami.

Loveland Farm w hrabstwie Devon jest „dzieckiem” projektantów Jeffa oraz Kate Griffiów. Bywalcy przyznają, że „farma” bardziej przypomina pole namiotowe i na początku tylko taką funkcję pełniła. Jednak kolejne pokolenia hipisów się starzeją i domagają bieżącej wody i czystej pościeli.

d3tksds

Z pojawieniem się kopuł, wygodniccy także zainteresują się propozycją spędzenia wakacji na łonie natury. Domki zawierają kącik do przyrządzania posiłków, łazienkę z prysznicem oraz szerokie łóżka. Nie brakuje bezprzewodowego Internetu, ale rustykalny klimat zapewniają drewniane podłogi oraz staromodne piecyki.

Administratorzy nadal przyjmują rezerwacje na lato. [Loveland Farm, PFSK, Architizer]

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

d3tksds

Podziel się opinią

Share
d3tksds
d3tksds