Trwa ładowanie...

Karkonosze. Ogromna kolejka do Wąwozu Kamieńczyka

Tłumy turystów co roku chcą zobaczyć najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Nie wszyscy wiedzą, że by podziwiać Kamieńczyka z dołu, często trzeba odstać swoje w gigantycznej kolejce. - Trzeba czekać godzinę, albo i dłużej, nim się wejdzie - relacjonuje nasza czytelniczka.

Kolejka do Wąwozu Kamieńczyka 11 sierpniaKolejka do Wąwozu Kamieńczyka 11 sierpniaŹródło: WP
d22gzbm
d22gzbm

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Przez cały rok przyciąga turystów chcących podziwiać jego niezwykła kaskadę.

Wodospad Kamieńczyka popularny wśród turystów

Kamieńczyk składa się właściwie z trzech kaskad o łącznej wysokości 27 m. Z progu spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, skalne pionowe ściany osiągają tam od 20-30 m wysokości, a w niektórych miejscach szerokość w nie przekracza 4 m. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia Złota Jama.

Wodospad można podziwiać z góry i z dołu. Ci, którzy decydują się na tę drugą opcję, muszą liczyć się z długimi kolejkami. Na taką 11 sierpnia trafiła nasza czytelniczka.

Tłumy w KPN WP
Tłumy w KPNŹródło: WP

- Na sam wodospad od góry można podejść bez problemu, ale jest też opcja zejścia w dół. Wówczas dostaje się kaski, bo kamienie mogą spaść na głowę - opowiada pani Patrycja. - Gdy ruszaliśmy na szlak ok. godz. 10, to kolejka w dół była gigantyczna, ok. 14 była niewiele krótsza. My odpuściliśmy, ale ludzie mówili, że trzeba czekać godzinę, albo i dłużej, nim się wejdzie.

d22gzbm

Zejście na kamienny taras w dole wodospadu gwarantuje sporo emocji, ale i malownicze widoki, dlatego sporo osób decyduje się odstać swoje w kolejce

Popularność atrakcji w Karkonoszach nas nie dziwi. Kilka dni temu pisaliśmy o kolejkach, które ustawiają się do kas po bilety na wyciąg na Kopę. Tam również stoi się często ponad godzinę.

Wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego

Przypominamy, że przed wejściem do Karkonoskiego Parku Narodowego należy uiścić opłatę - 8 zł bilet normalny i 4 zł bilet ulgowy.

Jeśli zdecydujemy się dodatkowo zejść w dół Wąwozu Kamieńczyka, to należy kupić bilet w cenie 10 lub 5 zł. Co ważne, kaski, które otrzymuje się po zakupie biletu, są na bieżąco dezynfekowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Świątynia Wang w Karpaczu. Najstarszy drewniany kościół w Polsce

d22gzbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22gzbm