Trwa ładowanie...
d3tmjon

Karnawał w Wenecji. "Lot Anioła" jak zwykle zachwycił

Karnawał w Wenecji trwa na dobre, ale w minioną niedzielę odbyła się tradycyjna ceremonia "Lot Anioła", która symbolizuje inaugurację karnawału. Zjazd młodej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka jak zwykle przyciągnął tłumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Lot Anioła" to tradycyjne wydarzenie w trakcie weneckiego karnawału
"Lot Anioła" to tradycyjne wydarzenie w trakcie weneckiego karnawału (PAP/EPA, Fot: ANDREA MEROLA)
d3tmjon

Jak informują lokalne władze, w wydarzeniu uczestniczyło ok. 30 tys. osób.

"Lot Anioła" to tradycja sięgająca 1548 r., gdy jeden z artystów wspiął się na dach dzwonnicy bazyliki św. Marka, a stamtąd na linach właściwie "przeleciał" aż do Pałacu Dożów. Co roku turyści przybywają w tym dniu na Plac św. Marka, aby oglądać jak Wenecjanka nad ich głowami unosi się na stalowych linach.

W tym roku była to 20-letnia Linda Pani, która podczas zeszłorocznego karnawału wygrała konkurs piękności, organizowany wśród mieszkanek miasta.

PAP/EPA
Podziel się

Kobieta zjechała na linach w zjawiskowej sukni w kolorach złota, pomarańczu i czerwieni. Na placu powitali ją uczestnicy orszaków w historycznych strojach. Tłum turystów był zachwycony.

d3tmjon

Karnawał w Wenecji rozpoczął się w tym roku 8 lutego i potrwa do 25 lutego. Przez cały czas trwania, w mieście odbywają się liczne parady, koncerty i happeningi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: karnawał na Hlinecku

d3tmjon

Podziel się opinią

Share

d3tmjon

d3tmjon