Trwa ładowanie...

Karta EKUZ w kilka minut. Taka nowość na lotnisku Chopina

Każdy kto wybiera się na zagraniczny urlop, oprócz ubezpieczenia podróżnego, które obowiązuje na terenie kraju, do którego się wybiera, powienien pomyśleć o wyrobieniu karty EKUZ. Nawet jeśli przypomni nam się o tym dopiero w ostatnim momencie, nie ma czym się przejmować, bowiem na terenie lotniska Chopina w Warszawie funkcjonuje punkt NFZ, gdzie można to zrobić.

Lotnisko w stolicy wychodzi naprzeciw podróżnym z kolejnymi udogodnieniami Lotnisko w stolicy wychodzi naprzeciw podróżnym z kolejnymi udogodnieniami Źródło: Adobe Stock, fot: ALBINMARCINIAK
d3c2rsk
d3c2rsk

W natłoku przedwyjazdowych obowiązków nawet najbardziej zaprawionym w bojach podróżnikom może zdarzyć się zapomnieć o tak istotnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie. - Dlatego wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchamiamy na Lotnisku Chopina specjalny punkt, w którym kartę EKUZ będzie można szybko wyrobić – mówi Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Punkt NFZ otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 w hali odlotów, niedaleko wejścia C, przy strefie kontroli bezpieczeństwa.

Czym jest EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest unijnym dokumentem, który potwierdza prawo do świadczeń medycznych. EKUZ jest honorowana w państwach członkowskich Unii Europejskiej, krajach należących do EFTA (Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii), a także w Wielkiej Brytanii. W razie nagłej choroby lub wypadku dokument uprawnia turystę do skorzystania z pomocy lekarza lub hospitalizacji za granicą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Wybrała życie w szwedzkiej krainie. "Przyjechałam tutaj przerażona"

Na jednej z facebookowych grup pojawił się post internautki, która już skorzystała z możliwości wyrobienia karty EKUZ na lotnisku. "Dziś testowałam - 5 minut. Możecie to ogarnąć szybko i bezboleśnie".

Poza lotniskiem kartę można nabyć w każdym oddziale lub delegaturze NFZ, a także zrobić to za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

d3c2rsk

Co jeszcze oferuje punkt NFZ na lotnisku Chopina?

Oprócz wydania karty EKUZ, doradcy w punkcie NFZ na warszawskim lotnisku potwierdzą profil zaufany, czyli elektroniczną tożsamość, który umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu oraz podpowiedzą, z których programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ można skorzystać. Co więcej, w tym miejscu można otrzymać pomoc w zakresie wypełnienia ankiety w programie Profilaktyka 40 Plus.

Źródło: Lotnisko Chopina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3c2rsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2rsk