Trwa ładowanie...

Kiedyś owce, teraz auta. Nielegalny parking pod Nosalem

Tatry mogą stracić swój dziewiczy charakter, bo coraz częściej pojawiają się tam nielegalne parkingi dla turystów. Na jeden z łąk pod Nosalem nawet wysypano gruz, aby utwardzić teren. Niestety to nie pierwszy taki przypadek w Tatrach.

Share
Tatry. Kolejny nielegalny praking. Tym razem pod Nosalem
Tatry. Kolejny nielegalny praking. Tym razem pod NosalemŹródło: Getty Images, fot: Adrian Popescu
dx34mhr

O nielegalnym parkingu na łące pod Nosalem poinformował "Tygodnik Podhalański" jeden z czytelników. "To otulina Tatrzańskiego Parku Narodowego, tereny wypoczynkowe, łąkowe, które niestety zamieniono w wielki parking" - tłumaczył w rozmowie z portalem tp24.pl.

Tatry stracą dawny charakter?

Parking powstał na łące pod Nosalem, na prawo od wyciągów narciarskich. Jak tłumaczy mężczyzna, który poinformował "Tygodnik Podhalański" o sprawie, to regularny proceder. W sezonie letnim - szczególnie w ładne, słoneczne weekendy - pole zapełnia się samochodami.

dx34mhr

Co więcej, jakiś czas temu teren zaczęto utwardzać i na jego fragmencie wysypano gruz. Prawdopodobnie po to, aby nadchodzące opady nie zamieniły łąki w błotniste pole, na którym nie będzie można zaparkować.

Dziennikarzom udało się skontaktować z mężczyzną dzierżawiącym teren. Podczas spotkania najpierw powiedział im, że wszystko jest legalne, a później w ordynarny sposób miał wyprosić ich z posesji.

Parking w Tatrach sposobem na biznes

Urządzanie parkingów na terenach, które przeznaczone są do uprawiania sportu, rekreacji i wypoczynku może mieć kosztowny finał w sądzie. W sytuacji, kiedy dany teren nie jest objęty parkiem kulturowym, to zakopiańska straż miejska informuje o sprawie nadzór budowlany.

dx34mhr

"Mieliśmy podobny przypadek, który zresztą Tygodnik Podhalański też już opisywał, w sprawie dzikiego parkingu, który powstał przy ulicy Strążyskiej. Pan, który zorganizował parking wzdłuż Drogi pod Reglami, z wjazdem z ulicy Strążyskiej, już usłyszał w sądzie wyrok" - powiedział w rozmowie z tp.24.pl Marek Trzaskoś, komendant straży miejskiej w Zakopanem.

Jak się okazuje, zgodnie z wyrokiem właściciel terenu będzie musiał nie tylko ponieść koszta sądowe sprawy, ale również zapłacić 2 tys. zł kary.

Straż miejska zapowiedziała, że przyjrzy się parkingowi urządzonemu pod Nosalem.

Nosal - nie za wysoki, ale z pięknymi widokami

Nosal (1206 m n.p.m.) to szczyt reglowy w Tatrach Zachodnich nad Kuźnicami, między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Nazwa góry pochodzi od przypominających nos skał od północno-zachodniej strony. Z wierzchołka góry roztaczają się widoki na Czerwone Wierchy, Giewont, rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty wznoszące się ponad Doliną Gąsienicową i doliną Pańszczycą.

Nosal Adobe Stock
NosalŹródło: Adobe Stock, fot: ©alicja neumiler - stock.adobe.com

Nosal jest popularny wśród turystów i narciarzy. Na porośniętej lasem północnej stronie znajduje się stok narciarski z kilkoma wyciągami.

dx34mhr

Źródło: tp24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nieodpowiedzialne zachowania turystów w górach. "Zagraża to zdrowiu i życiu"

dx34mhr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx34mhr
dx34mhr