Trwa ładowanie...
dgndh84

Klif Orłowski. Niezwykłe miejsce w Trójmieście

Jeden z najbardziej malowniczych fragmentów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego to bez wątpienia Klif Orłowski. 15 lutego jego fragment nagle osunął się na plażę.
Share
Klif w Orłowie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Trójmieście. Niestety jego fragment osunął się na plażę
Klif w Orłowie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Trójmieście. Niestety jego fragment osunął się na plażęŹródło: Shutterstock.com
dgndh84

Jak informowaliśmy w serwisie WP Wiadomości, fragment klifu w Orłowie osunął się na plażę. Nikt nie odniósł obrażeń, ale plaża jest zamknięta dla mieszkańców i turystów.

  Wojciech Gojke/WP
Źródło: Wojciech Gojke/WP

Klif Orłowski to wizytówka Gdyni i jeden z najbardziej malowniczych fragmentów polskiego wybrzeża. Znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Redłowo, ale najlepiej dostrzegalny jest z Orłowa (po którym ma nazwę). Zbudowany z gliny morenowej brzeg Kępy Redłowskiej rozciąga się na długości 650 m. Ponieważ wciąż znajduje się pod wpływem działania wiatru i morskich fal, zmienia wygląd co roku. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na osuwiska, molo orłowskie, Mierzeję Helską i Zatokę Gdańską, która widziany z tej wysokości nabiera przepięknej barwy.

dgndh84

Wizyta na plaży w Orłowie jest punktem obowiązkowym podczas pobytu w Trójmieście. Zdjęcie z łodzią rybacką czy klifem, to chyba najbardziej popularne fotki wśród przybywających tam turystów. Na miejscu znajduje się także przepiękne molo (jedno z trzech w Trójmieście), a latem działa Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni.

    Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: darios

Plaża jest częścią pięknej trasy spacerowej, która prowadzi z Gdyni do Sopotu. Na co dzień właśnie z niej można podziwiać klif z każdej strony, ale w obecnej sytuacji będzie to niemożliwe. Na razie nie wiadomo, na jak długo część plaży pod klifem została zamknięta.

Zobacz też: Plaże w Trójmieście.

dgndh84

Podziel się opinią

Share
dgndh84
dgndh84