Trwa ładowanie...
d3zzdaw

Kobieta musiała zmywać w niedzielę. Dostała 21,5 mln dolarów odszkodowania

60-letnia Marie Jean Pierre z Florydy pozwała sieć hoteli. Zmuszono ją do pracy w niedzielę, mimo że pracodawca wiedział, że kobieta jest misjonarką kościoła Żołnierzy Chrystusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta musiała zmywać w niedzielę. Dostała 21,5 mln dolarów odszkodowania
Kobieta musiała zmywać w niedzielę. Dostała 21,5 mln dolarów odszkodowania (Materiały prasowe)
d3zzdaw

60-letnia Marie Jean Pierre zaczęła pracować w Conrad Miami w 2006 r. Hotel należy do znanej sieciówki Park Hotels & Resorts. Kobieta już na samym początku poinformowała szefa, że nie może przychodzić do pracy w niedziele z powodów religijnych. W rozmowie z telewizją NBC 6 z Miami wyznała: "Kocham Boga. Nie pracuje w niedziele, ponieważ w ten dzień czczę Pana".

Materiały prasowe

Jednak pracodawca nie był przychylny wobec jej próśb i wyznaczał Pierre dyżury w niedziele. W 2015 r., jak twierdzi kobieta, dostarczyła mu list od swojego pastora, w którym duchowny wyjaśnił, dlaczego wierna nie może pracować w ten szczególny dzień tygodnia. Kierownik hotelu w odpowiedzi oświadczył, że musi pojawiać się wtedy na dyżurze. Jak podaje "Miami Herald", Marie Jean Pierre nie zgodziła się i została zwolniona.

d3zzdaw

Sprawę skierowano do sądu. "Nie można dyskryminować nikogo z powodu przekonań religijnych" - powiedział dziennikowi "Sun Sentinel" Marc Brumer, prawnik 60-latki. Amerykańskie media podają, że wymiar sprawiedliwości nakazał hotelowi wypłacenie 21,5 mln dolarów (ok. 80 mln zł) tytułem strat moralnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zzdaw

Podziel się opinią

Share

d3zzdaw

d3zzdaw