Trwa ładowanie...

Kobiety mogą pływać na basenach topless. Zaskakująca decyzja w Niemczech

Władze Berlina podjęły decyzję w sprawie zasad korzystania z basenów publicznych. Już wkrótce w życie wejdą nowe przepisy, a wraz z nimi duże zmiany. Jak się okazuje, kobiety będą mogły pływać bez górnej części stroju kąpielowego.

Rewolucja na publicznych pływalniach w Berlinie Rewolucja na publicznych pływalniach w Berlinie Źródło: Adobe Stock, fot: africa-studio.com (Olga Yastremska and Leonid Yastremskiy)
d4kyrn8
d4kyrn8

Władze stolicy Niemiec postanowiły zająć się kwestią strojów, które obowiązują na basenach publicznych. Doprowadziły do tego między innymi liczne skargi, które napływały ze strony kobiet. Dotychczas przepisy nie precyzowały dokładnie czy mieszkanki Berlina, pozbawione górnej części garderoby mogą korzystać z publicznych basenów, czy nie.

Zażaleń nie brakowało

Jak donosi brytyjski portal BBC, głośny był przypadek kobiety, która korzystała z jednego z miejskich basenów topless, co nie spodobało się obsłudze obiektu, która nakazała jej opuszczenie pływalni. Kobieta uznała, że sposób, w jaki została potraktowana przez pracowników był co najmniej niewłaściwy i postanowiła dowieść swoich praw w Państwowym Urzędzie ds. Równego Traktowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Nigdy nie czuła się Polką. "Nie chcę być z tym krajem kojarzona"

Inny przypadek, o którym było głośno w mediach, miał miejsce u schyłku 2022 roku. W jednej z krytych, berlińskich pływalni nie wyproszono kobiety, jednakże poproszono ją o założenie górnej części kostiumu. Ona również zdecydowała się na złożenie oficjalnej skargi. 

d4kyrn8

Nadeszły zmiany

Po poddaniu tematu wnikliwej analizie ostatecznie postanowiono wprowadzić duże zmiany. Potwierdzono, że każda osoba, zarówno mieszkanka Berlina, jak i turystka, może topless korzystać z otwartych oraz zamkniętych basenów publicznych, znajdujących się na terenie całego miasta. Władze zgodnie oceniły, że decyzje o wypraszaniu kobiet z basenów były jawną dyskryminacją.

Niemieckie media podkreślają, że nowe zasady nie stoją w sprzeczności z regulaminem obowiązującym berlińskie obiekty. W treści dokumentów znajduje się także informacja, że wszyscy korzystający z pływalni bez względu na płeć, są zobligowani do noszenia strojów kąpielowych, zakrywających genitalia.

d4kyrn8

Źródło: BBC/Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kyrn8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kyrn8