Trwa ładowanie...

Kolejne włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 euro. Wymarzona lokalizacja

Oddalona niecałe 2 godziny od Rzymu i 40 minut od wybrzeża Adriatyku, położona w otoczeniu gór, miejscowość Pratola Peligna zdecydowała się dołączyć do akcji sprzedaży domów za 1 euro. Znajduje się w jednym z najpiękniejszych regionów Włoch - Abruzji i kusi także bliskością kurortów narciarskich.

Share
Dolina Peligna zachwyca położeniem
Dolina Peligna zachwyca położeniemŹródło: Adobe Stock, fot: Angelo D'Amico
ddvgcss

Miasteczko Pratola Peligna ma nadzieję odżyć dzięki znanej już we Włoszech akcji. Władze chcą przyciągnąć nowych mieszkańców, bo aż 630 budynków stoi pustych. 250 z nich zostało wystawionych na sprzedaż za 1 euro. Jak informują lokalne media, kilka z nich znalazło już właścicieli. Listę wciąż dostępnych można znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

Domy za 1 euro - 10 tys. kary za brak renowacji

Nowi właściciele mają 6 miesięcy na przygotowanie planów remontowych. Jeśli tego nie zrobią, zostanie na nich nałożona grzywna w wysokości 10 tys. euro (ok. 46 tys. zł). W ten sposób miasteczko chce się zabezpieczyć przed nieodpowiedzialnymi kupującymi.

Nad Adriatyk dojedziemy z Pratola Peligna w 40 minut Adobe Stock
Nad Adriatyk dojedziemy z Pratola Peligna w 40 minutŹródło: Adobe Stock, fot: ©marcociannarel - stock.adobe.com

"To pogarsza sytuację i zabija nasze wysiłki" – powiedziała CNN Antonella Di Nino, burmistrz miasta. "Szczególnie w przypadku obcokrajowców, śledzenie ich na całym świecie i zmuszanie ich do zakończenia renowacji staje się niemożliwe".

ddvgcss

Domy za 1 euro, a wokół sporo atrakcji

Z miejscowości Pratola Peligna można spokojnie wyskoczyć na wycieczkę do Rzymu (1 godzinę 40 min. jazdy autem) czy na wybrzeże Adriatyku (do Pescary jest 40 min.).

Nowi mieszkańcy docenią też z pewnością bliskość jednych z najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech.

Źródło: Travel and Leisure

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czym przyciąga Chorwacja? Dziennikarka zdradza, gdzie najlepiej spędzić urlop po sezonie

ddvgcss

Podziel się opinią

Share
ddvgcss
ddvgcss