Komunistyczny Dubaj Chin
Dziś zapraszamy was w wirtualną podróż do najbogatszej wioski Państwa Środka. Położona jest w delcie rzeki Jangcy, niecałe 1000 kilometrów od Pekinu. Miejscowość Huaxi nazywana jest przez wielu komunistycznym Dubajem. Miasteczko szczyci się mianem najbogatszego zakątka Chin. Zamiast tradycyjnego krajobrazu pól ryżowych piętrzą się tu luksusowe wille i drapacze chmur.
Dziś zapraszamy was w wirtualną podróż do najbogatszej wioski *Państwa Środka. *Położona jest w delcie rzeki Jangcy, niecałe 1000 kilometrów od Pekinu. Miejscowość *Huaxi *nazywana jest przez wielu komunistycznym Dubajem. Miasteczko szczyci się mianem najbogatszego zakątka Chin. Zamiast tradycyjnego krajobrazu pól ryżowych piętrzą się tu luksusowe wille i drapacze chmur.
pw/if
Komunistyczny Dubaj Chin
W Huaxi *mieszkańcy mają do dyspozycji wszystko czego potrzebują. Na ich potrzebę wybudowano tu nawet sztuczne jezioro, dookoła którego można podziwiać miniatury największych atrakcji świata – *Operę z Sydney czy Wielki Mur Chiński.
Komunistyczny Dubaj Chin
W Hauxi mieszka około 8 tys. ludzi. Jest to jedyna wioska na świecie, która ma jedne z najwyższych budynków świata. Każdy mieszkaniec ma tu swój własny dom, samochód i przynajmniej 250 tys. dolarów na koncie. Miasto głównie utrzymuje się z produkcji stali, tekstyliów i turystyki.
Komunistyczny Dubaj Chin
Dosyć niedawno (8 października) otwarto tu także jeden z najwyższych wieżowców świata. Drapacz chmur *Zengdi Kongzhong Building *mierzy 328 metrów wysokości i jego budowa pochłonęła 470 mln dolarów.
Komunistyczny Dubaj Chin
*Zengdi Kongzhong Building *znalazł się na 15 miejscu listy najwyższych budynków świata. Wieżowiec dosłownie pływa w przepychu i bogactwie. Znajduje się tu między innymi: 74-piętrowy hotel, obracająca się restauracja, wspaniałe ogrody, a także basen na dachu.
Komunistyczny Dubaj Chin
W hallu budynku znajduje się także 5 posągów. Każdy z nich jest symbolem jednego z pięciu chińskich żywiołów: wody, ognia, drewna, metalu i ziemi. Ten podział zapanował w Państwie Środka już w II tysiącleciu p.n.e. Najbardziej spektakularnym posągiem jest bawół wykonany z tony czystego złota i kosztował ponad 47 mln dolarów.
pw/if