Trwa ładowanie...

Koreańczycy pod wrażeniem Polaków. "Wspaniali. Polska jest najlepsza"

Agnieszka Klessa-Shin, znana jako Pyra w Korei, opublikowała w serwisie YouTube wideo, w którym opowiada, jakie są reakcje Koreańczyków na inwazję Rosji. Okazuje się, że mieszkańcy azjatyckiego kraju nie tylko potępiają Putina i wspierają Ukraińców, ale także są pod wrażeniem zachowania Polaków.

Koreańczycy pod wrażeniem PolakówKoreańczycy pod wrażeniem PolakówŹródło: Adobe Stock, fot: Sean Pavone 2019
dmkltwi
dmkltwi

Mieszkająca w Korei Płd. od 2013 roku Agnieszka Klessa-Shin nagrała wideo, w którym mówi o świadomości Koreańczyków na temat sytuacji w Ukrainie.

Korea potępia inwazję Rosji

Rząd koreański pierwszego dnia potępił zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę, a w poniedziałek 28 lutego podjął decyzję o zakazie eksportu strategicznych materiałów do Rosji i przyłączeniu się do inicjatywy odcięcia niektórych rosyjskich banków od systemu SWIFT w ramach sankcji za napaść.

dmkltwi

Nie dość, że zdecydowana większość Koreańczyków wspiera Ukrainę, to także zdają oni sobie sprawę z pomocy, jakiej udziela sąsiadowi Polska.

Koreańczycy pod wrażeniem Polaków

Agnieszka podkreśla, że znajome Koreanki są pod wrażeniem reakcji Polaków. Dodaje, że widziała w sieci wiele komentarzy z wyrazami szacunku dla Polski. Przytacza przykłady w wideo.

"Łzy napływają mi do oczu, gdy widzę, jak Polska, która nie jest przecież bardzo stabilnym ekonomicznie państwem, pomaga innym. Modlę się, by obecna sytuacja rozwiązała się szybko i pokojowo", "Polska, naród, który tyle wycierpiał, przytula do serca inny kraj. Wspaniali są", "Nie da się nie kochać Polski. Nawet jak są takie czarne charaktery jak Rosja, są i anioły jak Polska. Dzięki takim wydarzeniom wiemy, kto jest kim", "Serca Polaków są bardzo ciepłe. Wspaniali sąsiedzi. Polska jest najlepsza" - brzmią niektóre z nich.

Dla setek tysięcy Ukraińców, którzy w Polsce szukają schronienia organizuje się zakwaterowanie, transport, jedzenie, ubrania, ale także konieczne wsparcie prawne i medyczne. Jak pomóc? Po tym linkiem znajdziesz najważniejsze organizacje zajmujące się pomocą: Pomoc dla Ukrainy. Lista organizacji z Polski i Ukrainy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Korea Południowa. Słodka panda hitem internetu

dmkltwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dmkltwi