Trwa ładowanie...
doc8qk8

Koronawirus. Hiszpania. Odwołane wycieczki i widmo kryzysu w branży hotelarskiej

Hiszpanie nie mają powodów do zadowolenia. Liczba przypadków zarażeń koronawirusem jest w dalszym ciągu bardzo wysoka, a jedno z dużych biur podróży odwołało tymczasowo wszystkie wycieczki do środkowej części tego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malaga, Hiszpania
Malaga, Hiszpania (Getty Images)
doc8qk8

Tak źle nie było w Hiszpanii od maja. Liczba nowych zakażeń rośnie w zastraszającym tempie. Tylko w terminie od 18 do 24 lipca ujawniono ponad 12 tys. nowych przypadków. To ponad dwa razy więcej niż tydzień wcześniej i czterokrotnie więcej niż na początku lipca.

Biura podróży ponownie odwołują wyjazdy, ale tylko do wybranych części Hiszpanii

doc8qk8

Jak informuje "Next Gazeta.pl", pierwszym dużym touroperatorem, który zdecydował się anulować wszystkie wyjazdy do kontynentalnej części Hiszpanii do 9 sierpnia, jest brytyjski oddział TUI. Firma uczyniła tak z powodu decyzji Wielkiej Brytanii, która nakazuje osobom wracającym z największego państwa Półwyspu Iberyjskiego do kraju dwutygodniową kwarantannę (podobną decyzję podjęła niedawno Norwegia). Brytyjczycy, którym marzy się w najbliższym czasie urlop w Hiszpanii, mogą udać się z biurem TUI wyłącznie na Wyspy Kanaryjskie i Baleary.

Hiszpanie obawiają się, że odwołane zostaną loty także do innych części ich kraju, a w ślad za TUI pójdą inni touroperatorzy. A to będzie mogło mieć fatalne skutki dla branży turystycznej. Brytyjczycy są największą grupą obcokrajowców odwiedzających Hiszpanię, a turystyka stanowi kilkanaście procent hiszpańskiego PKB. Aktualnie obłożenie hoteli wynosi maksymalnie kilkadziesiąt procent.

Hiszpania Getty Images
Hiszpania (Getty Images)

"To absolutna katastrofa dla ożywienia" - mówi o obowiązkowej kwarantannie Angel Tavares z Oxford Economics, który rozmawiał z agencją "Reuters". Natomiast Maria Frontera z organizacji hotelarskiej FEHM z Majorki przyznaje, że jest zszokowana decyzją Wielkiej Brytanii.

doc8qk8

Liczba zakażeń rośnie m.in. Katalonii, w kiepskiej sytuacja są też m.in.: Murcja, Aragonia, Andaluzja i Navarra. "Next Gazeta.pl" wyjaśnia, że w większości regionów Hiszpanii znów jest obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych. Z kolei władze Katalonii zarządziły częściowy "lockdown".

Podróże do Hiszpanii są odradzane m.in. przez Francję i Niemcy i Szwajcarię. Polski MSZ apeluje o powstrzymanie się do wyjazdów do Katalonii.

Źródło: Next Gazeta.pl, Reuters

doc8qk8

Dziwne zachowanie kobiety po wypadku. Nagranie brutalnej reakcji policji z Hiszpanii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doc8qk8

Podziel się opinią

Share
doc8qk8
doc8qk8