Trwa ładowanie...

Koronawirus. Niemcy także chcą zmienić zasady wjazdu

Wszystko wskazuje na to, że Niemcy dołączą do listy państw, które zaostrzają zasady wjazdu dla niezaszczepionych. Jak informują niemieckie media, rząd federalny chce zmienić przepisy i to także dla krajów, które nie są uznawane za obszary ryzyka.

Share
Niemcy przygotowują zmiany w przepisach
Niemcy przygotowują zmiany w przepisachŹródło: Getty Images
d1mwplk

Według informacji Redaktions Netzwerk Deutschland (RND) w przyszłości każda osoba wjeżdżająca do Niemiec będzie musiała okazać świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi, dowód wyzdrowienia lub aktualny negatywny wynik testu na COVID-19, niezależnie od tego, czy przybędzie do kraju drogą powietrzną, wodną czy lądową.

Na razie zasady te dotyczą tylko krajów uznanych za "obszary ryzyka". Ta kategoria po zmianach ma zniknąć.

d1mwplk

"Należy jednak utrzymać kategorie 'obszar o wysokiej zachorowalności' i 'obszar występowania wariantu wirusa' wraz z określonymi wymogami dotyczącymi kwarantanny" - informuje RND.

Niemcy - obecne zasady do końca lipca

Obecne rozporządzenie wjazdowe wygasa z końcem lipca. Planowane zmiany są przedmiotem dyskusji w rządzie federalnym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu - pisze portal.

Zmiana ta dotyczyłaby przyjazdów do Niemiec np. z Polski, która nie jest obecnie uznawana za obszar ryzyka, wobec czego przy wjeździe do Niemiec nie trzeba przedstawiać testu czy rejestrować wjazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Jakie są ceny w Chorwacji?

d1mwplk

Podziel się opinią

Share
d1mwplk
d1mwplk