Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech. Strefa zagrożenia rozszerzona na całą Polskę

Niemcy rozszerzyły na całą Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego. Co to oznacza? Osoby przekraczające naszą zachodnią granicę będą musiały się liczyć z obowiązkiem odbycia kwarantanny.

Share
Granica polsko niemiecka (zdjęcie poglądowe)
Granica polsko niemiecka (zdjęcie poglądowe)Źródło: Getty Images, fot: Sean Gallup , Staff
d1w8tkr

Wcześniej do strefy tej zaliczano tylko województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Teraz trafił do niej cały nasz kraj. To złe wieści dla osób, które planowały urlop w tym kraju lub mają tam rodzinę, z którą chciałyby się spotkać.

Niemcy - obostrzenia dla krajów Europy

Ale nie tylko Polska uznawana jest za obszar zagrożony. Na liście jest także całe terytorium Szwajcarii wraz z Liechtensteinem, Irlandii, całość brytyjskiego Zjednoczonego Królestwa, ale bez należących do niego: wyspy Man, Wysp Normandzkich i Gibraltaru.

Strefę ryzyka rozciągnięto też we Włoszech na kolejne regiony: Abruzji, Doliny Aosty, Emilii-Romanii, Friuli-Wenecji Julijskiej, Lacjum, Lombardii, Piemontu, Sardynii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej oraz autonomiczną prowincję Bolzano.

Jak podaje PAP, na nowej liście obszarów zagrożonych pojawiło się kolejnych pięć krajów związkowych Austrii, gdzie za strefę z niewielkim ryzykiem koronawirusowym uznaje się już tylko Karyntię.

d1w8tkr

Jedynym terytoriami wycofanymi w czwartek z listy Instytutu Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI) są Wyspy Kanaryjskie oraz prowincja Virumaa Wschodnia w Estonii.

Polskie MSZ odradza podróże zagraniczne

Przypominamy, że polskie MSZ odradza Polakom podróże zagraniczne, jeśli nie są one konieczne.

Szczegółowe informacje na temat kwarantanny i obowiązku testowania dla osób podróżujących z obszarów podwyższonego ryzyka do Niemiec są dostępne na stronie gov.pl (na podstronie "Polska w Niemczech").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

d1w8tkr

Podziel się opinią

Share
d1w8tkr
d1w8tkr