Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech. Rekordowa liczba zakażeń i nowe obostrzenia

Nie tylko w Polsce, ale również u naszych sąsiadów odnotowuje się rekordową liczbę zakażeń na COVID-19. Rządzący tylko w obostrzeniach widzą możliwość zahamowania rozwoju epidemii, dlatego ponownie wprowadzają zakazy.

Share
Koronawirus w Niemczech
Koronawirus w NiemczechŹródło: Getty Images
d2la14k

To nie jest dobry czas na podróżowanie w celach turystycznych do Niemiec. W ostatnich tygodniach liczba infekcji w tym kraju gwałtownie rośnie. Jak przekazał we wtorek, 20 października berliński instytut im. Roberta Kocha, w ciągu ostatniej doby potwierdzono w tym kraju niemal 6,9 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 47 osób. Całkowita liczba zakażeń w Niemczech od początku epidemii wynosi ponad 373 tys. Z powodu koronawirusa życie straciło niemal 10 tys. osób.

Niemcy – nowe restrykcje z powodu koronawirusa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy krajów związkowych spotkali się w ostatnich dniach, aby uzgodnić plan działania oraz wspólne zasady w miastach czy regionach, w których jest najwięcej osób zakażonych koronawirusem.

d2la14k

Jak przekazuje PAP, nowe przepisy obejmują rozszerzenie wymogu noszenia maseczek, ograniczenie liczby gości na prywatnych uroczystościach, ograniczenia kontaktów w miejscach publicznych oraz ograniczenia działalności lokali gastronomicznych.

Nowe ograniczenia kontaktów w rejonach o częstości występowania tygodniowej zapadalności na koronawirusa powyżej 50 zakażeń na 100 tys. mieszkańców oznaczają, że w miejscach publicznych może się spotykać maksymalnie dziesięć osób. To obostrzenie zostało już wprowadzone w Berlinie.

Czy Niemcy są gotowe na zimową falę koronawirusa?

Jeśli nowa zasada nie przyniesie oczekiwanego skutku, zgromadzenia będą ograniczone nawet do 5 osób lub jedynie członków dwóch gospodarstw domowych. Tam, gdzie będzie 35 nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców, ma obowiązywać wymóg dotyczący zasłaniania ust i nosa. W regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 tys., będzie wprowadzana godzina policyjna od 23.

d2la14k

Koronawirus w Niemczech - blokada w pierwszym regionie

Od wtorku, 20 października, w powiecie Berchtesgadener Land w Bawarii, obowiązuje całkowita blokada. Jego mieszkańcy mają zakaz opuszczania domów bez ważnej przyczyny przez 2 tygodnie. Współczynnik zakażeń w Berchtesgadener Land, liczącym 106 tys. osób, wynosi 272,8 na 100 tys. mieszkańców i jest najwyższy w Niemczech.

Gwałtowny wzrost zakażeń w Niemczech

W ostatnich tygodniach liczba infekcji u naszych zachodnich sąsiadów gwałtownie rośnie. Jednak trudno przeforsować nowe rozwiązania mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii, ponieważ spotykają się one ze sporym oporem. Kanclerz Angela Merkel zaapelowała do rodaków, by ograniczyli podróże i kontakty społeczne.

Niemcy testują system szczepień. Tak będą wyglądały szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2la14k

Podziel się opinią

Share
d2la14k
d2la14k