Trwa ładowanie...

Koronawirus w USA. Turyści udają, że ćwiczą na plaży

Plaża w miasteczku Tybee Island w stanie Georgia cieszy się dużą popularnością. Jednak z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, nie można się na niej opalać. Okazuje się, że sporo osób znalazło sposób, jak obejść zakaz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Polityka plażowa" w Stanach Zjednoczonych budzi spore kontrowersje wśród mieszkańców USA
"Polityka plażowa" w Stanach Zjednoczonych budzi spore kontrowersje wśród mieszkańców USA

Zgodnie z rozporządzeniem wprowadzonym przez gubernatora stanu Georgia, na plażach można jedynie spacerować oraz uprawiać sport. Jednak wysokie temperatury i piękna, słoneczna pogoda sprawiają, że także wielbiciele długiego wylegiwania się na piasku chcą spędzać czas nad wodami Atlantyku.

Czy można pogodzić obostrzenia ze spokojnym relaksem? Turyści i mieszkańcy, którzy chodzę na plażę w miasteczku Tybee Island, uważają, że tak. Choć ich metoda wymaga sporo czujności. Gdy tylko słyszą dźwięk silników policyjnych quadów, podrywają się z ręczników i udają, że ćwiczą. Po przejeździe pojazdów znów oddają się błogiemu odpoczynkowi.

Pixabay

Policjanci starają się być wyrozumiali

Co z tymi, którzy zostaną przyłapani na "gorącym uczynku"? To właśnie ich najczęściej wyłapują policyjne patrole. Funkcjonariusze w maseczkach wzywają łamiących zasady do ruchu. Przy niektórych zatrzymują się na chwilę, ale czasem jedynie przejeżdżają w pobliżu, zachęcając gestami do ćwiczeń lub w ogóle nie zwracają im uwagi.

Slot

"PAP" wyjaśnia, że zamiarem lokalnych władz nie jest bezwzględne egzekwowanie przepisów, ale stworzenie atmosfery przypominającej o szczególnych czasach. Dlatego przy wejściach na plaże znajdują się informacje dotyczące tego, jak dbać o bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa. Ponadto niemal nikt nie dostaje mandatów, więc tych wygrzewających się na ręcznikach, policjanci i tak często oszczędzają.

"Polityka plażowa" w Stanach Zjednoczonych budzi nie tylko spore zainteresowanie mediów, ale i kontrowersje. Plażowicze twierdzą, że ich sposób wypoczynku jest bezpieczniejszy od przebywania w marketach pełnych ludzi. Często przytaczają też argumenty o konieczności utrzymania dobrej formy fizycznej, czemu sprzyjać ma właśnie przebywanie na plaży.

Źródło: PAP

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przesadzili z czystością. Zatruli się środkami do dezynfekcji

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot