Trwa ładowanie...

Sopot. Wstęp na molo bezpłatny

Od najbliższej soboty miał obowiązywać płatny wstęp na molo w Sopocie, ale zarządca obiektu, w porozumieniu z miastem, zdecydował się na razie wstrzymać sprzedaż biletów. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa.
Share
Wstęp na molo na razie jest bezpłatny
Wstęp na molo na razie jest bezpłatnyŹródło: Gallo Images, Fot: Przemysław Świderski
d4mew02

Sopockie molo to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Trójmieście i najdłuższy pomost nad Morzem Bałtyckim. Część spacerowa ma aż 511,5 m.

W tym sezonie bilety wstępu na molo miały obowiązywać od 25 kwietnia, jednak wczoraj zarządca mola poinformował, że na razie opłata wstrzymana.

d4mew02

Bez biletów na molo w Sopocie

- W związku z aktualną sytuacją społeczno-gospodarczą, planowane rozpoczęcie sprzedaży biletów na molo zostało wstrzymane – poinformował Marcin Kulwas, dyrektor Kąpieliska Morskiego Sopot. - Pod względem technicznym byliśmy i jesteśmy gotowi do sprzedaży biletów. Przez obecną sytuację pojawiły się jednak problemy z załogą, głównie przez praktycznie zamrożenie pracowniczych badań lekarskich.

Sprzedaż biletów może zostać wprowadzona w maju, ale dopiero wówczas gdy uda się wprowadzić taki system sprzedaży, który zapewni bezpieczeństwo sprzedającym, kontrolującym i kupującym bilety.

d4mew02

Spacer na molo

Przypomnijmy, że sopockie molo, podobnie jak inne tego typu obiekty, jest czynne od 20 kwietnia. Wcześniej, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, obiekt był zamknięty.

   Getty Images
Źródło: Getty Images, Fot: NurPhoto

Sopocki magistrat apeluje do turystów i mieszkańców, by podczas spaceru po mieście zachowali wymagany dystans i nosili maseczki.

d4mew02

- Cały czas monitorujemy sytuację i jeżeli okaże się, że osób odwiedzających molo jest zbyt wiele albo że nie przestrzegają obostrzeń, to możemy podjąć decyzję o ponownym zamknięciu pomostu - mówi w rozmowie z portalem Trojmiasto.pl Izabela Heidrich, rzecznik sopockiego magistratu.

Źródło: Dziennik Bałtycki/Trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kino samochodowe pod Stadionem Narodowym

d4mew02

Podziel się opinią

Share
d4mew02
d4mew02