Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zakaz lotów przedłużony. Co się zmieniło na liście państw?

Obowiązująca do 24 listopada lista państw, z których nie można było polecieć do Polski, miała 10 pozycji. W najnowszym rozporządzeniu jest ona ciut krótsza. Sprawdzamy, co się zmieniło.

Z Polski wciąż nie można wszędzie polecieć, ale lista krajów się znowu skróciłaZ Polski wciąż nie można wszędzie polecieć, ale lista krajów się znowu skróciłaŹródło: Getty Images
dovrjcw
dovrjcw

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które będzie obowiązywało od 25 listopada do 8 grudnia 2020 r. Wprowadza ono zakaz lotów do Polski z lotnisk położonych na terytorium:

1) Bośni i Hercegowiny

2) Czarnogóry

3) Gruzji

dovrjcw

4) Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego

5) Republiki Armenii

6) Republiki Kosowa

7) Republiki Macedonii Północnej

8) Republiki Serbii

9) Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Zakaz lotów - co się zmieniło na liście?

Za bezpieczne uznano: Argentynę, Kostarykę i Liban - te kraje zniknęły z listy. Natomiast nowe pozycje to Serbia i Kosowo.

Rozporządzenie zakazuje lądowania na polskich lotniskach samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, "w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 440, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób".

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz nie obejmuje lotów m.in. wykonywanych na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

dovrjcw

Źródło: Dziennik Ustaw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia

dovrjcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dovrjcw