Trwa ładowanie...

Kraków. Mieszkańcy skaczą do wody z niedokończonego budynku

Krakowski Zakrzówek wygląda ostatnio nieciekawie. Mieszkańcy winą za to obarczają niedokończony nowy budynek Centrum Sportów Wodnych. Młodzież urządza sobie z niego skoki do wody. "Wbrew logice, wbrew mieszkańcom" - pisze radny Maciej Fijak na swoim profilu na Twitterze.

Share
Zalew Zakrzówek w Krakowie
Zalew Zakrzówek w Krakowie Źródło: Adobe Stock
dxxj44x

W ramach budowy parku Zakrzówek w Krakowie, który powstać ma do końca 2023 r. stoi już w stanie surowym budynek Centrum Sportów Wodnych. Niedokończony obiekt tuż przy akwenie wodnym znajduje się na obszarze dawnego kamieniołomu.

Kraków - budowa parku Zakrzówek jest niezabezpieczona

Budynek Centrum Nurkowego nie jest jednak odpowiednio zabezpieczony, a młodzież urządza sobie na nim zabawy. Żądni adrenaliny wchodzą na jego kondygnacje i skaczą do wody nawet kilka metrów w dół. Nie wszyscy mają jednak świadomość tego, że dno akwenu jest wyjątkowo nierówne i zdradliwe.

Głos w sprawie kontrowersyjnego projektu oraz jego stanu zabrał na swoim profilu na Twitterze m.in. Maciej Fijak, który opublikował nagranie, na którym widać, jak młodzież skacze do wody z niezabezpieczonej konstrukcji.

"Zakrzówek wygląda koszmarnie. Centrum Sportów Wodnych pokryte graffiti służy jak na wideo. Najgorsza inwestycja Piotra Kempfa (PSL) w pełnej krasie. Wbrew logice, wbrew mieszkańcom, za gigantyczne pieniądze" - czytamy w poście udostępnionym przez radnego.

dxxj44x

Kraków - Zarząd Zieleni Miejskiej obiecał zgłosić sprawę

W sprawie samowolnego przebywania mieszkańców i turystów na palcu budowy parku na krakowskim Zakrzówku zainterweniowali dziennikarze Gazety Krakowskiej. Zarząd Zieleni Miejskiej obiecał zawnioskować do wykonawcy o zapewnienia odpowiedniej ochrony na placu budowy.

Źródło: "Gazeta Krakowska"

Zabytkowy folwark pod torami. Niezwykłe odkrycie kolejarzy w Krakowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxxj44x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxxj44x
dxxj44x