Leciałam najlepszą linią lotniczą świata. Zamiast fotela mikropokój
Choć nie ma bezpośrednich lotów z Polski, to do Singapuru, po przesiadce można dolecieć np. z Niemiec. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo podróż trwa aż dwanaście godzin.
Sam fakt podróży służbowej do Singapuru napawał mnie ekscytacją. Zobaczyć ten niesamowity kraj to marzenie niejednego. Ale by tam dolecieć, trzeba przetrwać jakoś kilkanaście godzin w podróży. "Bez dzieci powinno się udać" - pocieszałam się w duchu.
Biznes klasa w najlepszej linii lotniczej świata
Na 12 godzin w przestworzach przygotowałam się bardzo dobrze - do podręcznego bagażu zabrałam książkę, laptopa, poduszkę, zatyczki do uszu, opaskę na oczy i przekąski. Nic się nie przydało, ale o tym za chwilę.
Totalnie nie wiedziałam, czego się spodziewać po locie biznes klasą w Singapore Airlines, które w prestiżowym dla branży konkursie Skytrax World Airline Awards 2023 zostały uznane za najlepszą linią lotniczą świata.
Do biznes klasy wchodzi są innym wejściem niż do ekonomicznej. Są trzy rzędy foteli - przy oknach pojedyncze, a na środku podwójne, które można oddzielić suwaną ścianką, jeśli ktoś potrzebuje prywatności. Moje miejsce było w pierwszym rzędzie. "Najlepiej" - pomyślałam. Nie zdążyłam się dobrze rozsiąść, a już dostałam kieliszek szampana.
Fotel był ogromny. To nie tylko dodatkowe centymetry do siedzenia czy opcja rozkładania i koc - jak w większości linii lotniczych w tej klasie podróży. To taki trochę mikropokój. Znaleźć w nim można szafeczkę, półkę, lusterko, słuchawki, miejsca do ładowania telefonu czy laptopa i stolik. Jest też ekran, na którym można oglądać filmy, teledyski i obserwować trasę samolotu w czasie rzeczywistym. Także tam wyświetlana jest instrukcja bezpieczeństwa. Ma ciekawą formę, bo to film, nagrany w różnych miejscach w Singapurze. W drodze powrotnej oglądałam go z jeszcze większym zaciekawieniem, wypatrując miejsc, które widziałam na żywo.
Co ważne, na pokładzie jest darmowe wi-fi, więc przez 12 godzin w przestworzach można być w kontakcie ze światem zewnętrznym. "Nie poleciałaś?" - pytali znajomi, gdy nagle opublikowałam stories z pokładu. "Jestem w chmurach" - odpowiadałam.
Każdy na życzenie otrzymuje też skarpetki uciskowe czy kapcie. W toaletach dostępne są szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, szczotki do włosów i ciepłe ręczniki.
Jedzenie w biznes klasie
Nie bez znaczenia jest też menu. Po pierwsze posiłki dostaje się na tradycyjnych talerzach czy w miskach, a nie plastikowych pojemnikach. Są też zwyczajne sztućce. Posiłki różnią się w zależności od tego, czy lecimy do lub z Singapuru. W menu są przystawki, dania, desery i owoce oraz napoje bez limitu. Można zjeść np. kurczaka, jagnięcinę, rosół czy wegetariańskie curry. A na deser zamówić np. lody kokosowe.
Gdy poprosiłam o drugi kieliszek szampana, a dostałam aperol spritza, to nawet nie narzekałam na pomyłkę. Odpaliłam rozrywkę pokładową. Obejrzałam film, a potem rozłożyłam fotel do pozycji łóżka i zasnęłam. Dla mnie była noc, a w Singapurze już zaczynał się dzień. Ale nie myślałam jeszcze o jet lagu, a raczej o tym, jak miło jest móc w ogóle przespać się w samolocie. Ze swojego zestawu podróżnego nie skorzystałam. Moja poduszka wydawała się kamieniem przy tej z pokładu.
Luksus za tysiące złotych
W Singapore Airlines ogromne wrażenie robi nie tylko wnętrze klasy biznes i jej udogodnienia, ale sam personel pokładowy. Stewardesy w kolorowych strojach są miłe i przepiękne. "Po co zrobiłaś sobie z nią zdjęcie?" - zapytał mąż, gdy przesłałam mu fotkę ze stewardesą. Fakt, w życiu tak nie robię, ale nie mogłam się oprzeć, bo miałam wrażenie, że po tych 12 godzinach razem już jesteśmy jak rodzina. Miałam ochotę przytulić każdą osobę z personelu pokładowego. "Wariatka" - pomyślałam sama o sobie.
Nie wiem, jak się odnajdę w tanich liniach. Ale będę musiała, bo bilety na podróż do Singapuru w klasie biznes są kosmicznie drogie. Kosztują od ok. 12 tys. zł.
Z Polski (z przesiadką w Niemczech) Singapore Airlines można jednak dolecieć na miejsce taniej. Bilety w klasie ekonomicznej w promocji kosztują od ok. 3400 zł.
Czytaj też: Najlepsze lotniska na świecie
WP Turystyka na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski