Trwa ładowanie...

Lepiej na Instagramie niż w realu? Atrakcje turystyczne, które mogą rozczarować

Zamiast romantycznego spaceru walka o przetrwanie wśród tłumów rozwścieczonych hord turystów. Zamiast złocistego piasku i drinka w cieniu palm zaśmiecony ogryzek plaży... Bądź mentalnie przygotowany do odwiedzenia tych miejsc i atrakcji. Nie będzie łatwo.

Lepiej na Instagramie niż w realu? Atrakcje turystyczne, które mogą rozczarowaćŹródło: Shutterstock.com
d4axs96
d4axs96

Akropol, Ateny, Grecja
Wzgórze Akropol, zwieńczone ruinami Partenonu, to jedna z europejskich ikon, która przyciąga 3 miliony turystów rocznie. Jeśli liczysz na to, że wędrując wśród starożytnych ruin, poczujesz magię minionego świata, jesteś w wielkim błędzie. Stalowe rusztowania oplatają ciasną siatką niemal wszystkie znakomite budowle, a wszechobecne dźwigi dopełniają obrazu.

Źródło: Shutterstock

Tadż Mahal, Indie
Tadż Mahal to bez wątpienia najbardziej znany zabytek Indii i jeden z najbardziej rozpoznawanych obiektów na świecie. Monumentalne mauzoleum na zdjęciach wygląda jak z bajki. W rzeczywistości bywa jednak tak, że trudno je zobaczyć. A to z powodu smogu, który czasami niczym szary koc przykrywa wpisane na listę UNESCO architektoniczne cudo.

Źródło: Shutterstock

Piramidy w Gizie, Egipt
Zobaczenie zespołu historycznych budowli na czele z jednym z 7 cudów świata, czyli Piramidą Cheopsa, oraz monumentalną rzeźbą Sfinksa to marzenie tysięcy ludzi z całego świata. Prawda jest jednak taka, że gdy uda ci się dotrzeć na miejsce, wytrzymasz tam 10, góra 20 minut. Miejscowi sprzedawcy nie poddadzą się nawet, gdy po raz tysięczny odmówisz zakupu pamiątki, a tłumaczenie im, że przejażdżki na wielbłądzie nie są twoim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu, tylko ich zachęci do udowodnienia ci, że jest wręcz odwrotnie.

Źródło: Shutterstock

#KobietyNieZnająGranic: Chiny. Zobacz wideo

Wielki Mur Chiński, Chiny
Najdłuższa na świecie struktura zbudowana przez człowieka. Jeden z 7 nowych cudów świata. Wielki Mur Chiński to punkt obowiązkowy na trasie każdego podróżnika zwiedzającego Państwo Środka. Warto jednak pamiętać, że budowla ma kilka tysięcy kilometrów i trzeba nadłożyć sporo czasu i drogi, by udać się na mniej oblegany przez turystów odcinek fortyfikacji, gdzie można podziwiać jej potęgę bez towarzystwa fleszy tysięcy aparatów i megafonów przewodników.

Źródło: Shutterstock

Fontanna Di Trevi, Rzym, Włochy
"Do fontanny euro wrzuć, a wrócisz tu znów" - to hasło przewodnie podczas oglądania tej najsłynniejszej rzymskiej fontanny. Zważywszy jednak na zatłoczenie tego miejsca, niektórzy z pewnością pomyślą, że nie warto marnować pieniążka. Federico Fellini nagrał tu najsłynniejszą scenę filmu „La Dolce Vita” – nic dziwnego, że cieszy się taką popularnością.

Źródło: Shutterstock
d4axs96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4axs96