Trwa ładowanie...

Leśnicy pokazali nagranie. Taki widok nie zdarza się często

Pracownicy Nadleśnictwa Wichrowo (woj. warmińsko-mazurskie) opublikowali w mediach społecznościowych nagranie wideo, na który widać łosie. Jest o tyle wyjątkowe, że udało się na nim uwiecznić bliźnięta.

Leśnikom udało się nagrać młode łosie Leśnikom udało się nagrać młode łosie Źródło: Twitter, fot: Lasy Państwowe
d25cm47
d25cm47

Jak zauważają leśnicy, choć bliźniaki u łosia to nie taki rzadki przypadek, to nie często udaje się zobaczyć na żywo i nagrać takie ciekawe trio.

Wyjątkowe nagranie prosto z lasu. To łosie bliźnięta

Wędrując po lasach wiosną, można spotkać wielu młodych przedstawicieli różnych gatunków. Warto pamiętać, że nie należy się do nich zbliżać. "Cudne, ale jeśli spotkacie takie maleństwa na spacerze, radzimy zdecydowany odwrót" - sugerują Lasy Państwowe. "Zazwyczaj gdzieś blisko schowana jest ich mama i tylko czeka żebyśmy sobie poszli. Wtedy wróci do swoich młodych!" - przypomina Nadleśnictwo Wichrowo.

d25cm47

Co więcej, w przypadku łosia, można się narazić na dość ostrą reakcję łoszy - zwanej też klępą -  która w obronie swoich łoszaków potrafi stratować intruza - ostrzegają leśnicy i zalecają zachowanie stosowanego dystansu.

Łosie w Polsce

Łoś euroazjatycki to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Wyróżnia się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami. Żyje w podmokłych lasach północnej Eurazji i Ameryki Północnej.

Występujący w Polsce podgatunek jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną objętą całorocznym okresem ochronnym. Na obszarze naszego kraju możemy spotkać łosie m.in. w trzech parkach narodowych: Biebrzańskim, Kampinoskim oraz Poleskim. Aktualna liczebność tego gatunku szacowana jest na 14 tys. osobników.

d25cm47

Źródło: Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Efekt Kvarner. Słońce, powietrze i morze uwodzą tu, jak nigdzie indziej

d25cm47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25cm47