Trwa ładowanie...

Leśnicy pokazali zdjęcie. Ten widok przyprawia o mdłości. "Fuj"

Leśnicy z Nadleśnictwa Brzeziny opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie wyjątkowego organizmu. "Czasem jedno śluzorośle uświadamia nam jak złożonym ekosystemem jest las" - czytamy we wpisie.

Smętosz czarny Smętosz czarny Źródło: Adobe Stock, fot: Henri Koskinen
d2hblz0
d2hblz0

Jak tłumaczą Lasy Państwowe, śluzowce to tajemnicze twory, które łączą cechy kilku grup żywych organizmów. Co więcej, wyglądają one tak, że można o nich kręcić horrory.

"Smętosz czarny - początkowo ani czarny, ani smętny. Znaleziony na pniu sosny! Po jakimś czasie zmienia się w czarną narośl i stąd ta - lekko ponura - nazwa. Przyznacie, że młode okazy są krwawo upiorne? Jakieś skojarzenia?" - piszą leśnicy.

Początkowo smętosz czarny jest różowy lub jasnożółty, dopiero z czasem jego kolor zmienia się w czarny. Powierzchnia tego ciekawego śluzowca - w zależności od panujących warunków - jest gładka i lśniąca lub chropowata i matowa.

Internauci komentują zdjęcie leśników. "Leżące mózgi"

Zdjęcie wyjątkowego organizmu wzbudziło zainteresowanie internautów. "Leżące mózgi", "Fuj", "Już na sam widok ciarki przechodzą" - czytamy.

d2hblz0

"Najlepsze, że we wczesnym stadium (tzw. śluźnia) potrafi się przemieszczać. Nie za daleko, ale jednak. Szuka najlepszego miejsca, stabilizuje, i tam dojrzewa" - zdradził jeden z komentujących.

Źródło: Lasy Państwowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Chlorówka. Ciekawy grzyb, który można znaleźć w Polsce

d2hblz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hblz0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj